+45 4450 9800

Velkommen til Lauritz.com

Favoritter

Log ind

Velkommen til Lauritz.com

Lauritz.com

Eyvind Olesen Skovparti.

Vurdering

DKK 2000

Showroom

København

Varenummer

6487057

Beskrivelse

Eyvind Olesen (1907-1995 ). Skovparti. Olie på lærred. Sign. E Olesen 1990. 70 x 99 cm. ( 83 x 111 cm.) cd

Næste bud

DKK 800

Du kan byde på varen ved at vælge enten det næste ledige bud eller du kan benytte vores max-bud service.

Læs mere om budgivning her

Dit bud

Budhistorik

Der er ikke kommet bud på denne auktion

Lignende varer

Ingolf Due. Skovparti, olie på lærred

Ingolf Due. Skovparti, olie på lærred

Vurdering

1.100DKK

Startpris

550DKK

Odense

8.10, 13.44

Thage Nordholm. 'Hästar, Danderyd' (cd)

Vurdering

4.200DKK

Startpris

2.400DKK

Vejle

8.10, 19.16

Ole Schwalbe. 'Croix - Speciale II'

Vurdering

18.500DKK

Startpris

6.800DKK

København

16.10, 19.36

Ejnar R. Kragh: Skovbillede

Vurdering

2.800DKK

item.HighestBidLabel

1.100DKK

Hørsholm

11.10, 14.54

Carl. O. J. Lund: Sti gennem en granskov

Vurdering

1.400DKK

Startpris

750DKK

Hørsholm

11.10, 14.56

Dorte Marcussen. Naivistisk parti fra Aabenraa med Svane Apoteket

Vurdering

2.000DKK

Startpris

1.100DKK

Vejle

12.10, 20.49

Otto Olsen. Parti fra Nyhavn. (cd)

Vurdering

2.000DKK

Startpris

1.100DKK

Odense

12.10, 18.41

Wolmer Zier: Vinterskov med grantræer i solnedgang

Vurdering

1.600DKK

Startpris

850DKK

Hørsholm

11.10, 16.26

Hans Agersnap. Parti fra Vejle Fjord

Vurdering

1.100DKK

Startpris

550DKK

Vejle

11.10, 20.18

Carl Hansen. Parti fra Kronborg, 1911

Vurdering

1.100DKK

Startpris

550DKK

Vejle

18.10, 19.22

John Walentin, olie på lærred, skovmotiver (2)

Vurdering

1.100DKK

Startpris

550DKK

Odense

12.10, 13.26

James B. Danziel. Parti fra en borg under truende skyer

Vurdering

2.600DKK

Startpris

2.000DKK

Vejle

9.10, 19.15

Harald Foss. Landskab

Vurdering

1.100DKK

Startpris

750DKK

Roskilde

11.10, 19.40

Mogens Vantore (1895-1977). Begravelsesfølge forlader hus. Olie på lærred

Vurdering

1.900DKK

Startpris

1.000DKK

Hørsholm

11.10, 16.37

Ubekendt Afrikansk kunstner. To malerier, olie på lærred. (2)

Vurdering

1.400DKK

Startpris

550DKK

Odense

9.10, 17.51

Anders Nyborg Olie på lærred

Vurdering

3.400DKK

Startpris

2.000DKK

Odense

12.10, 13.35

Bent Rune (1938-): Portrætkomposition m. Kim Larsen. Maleri.

Vurdering

2.800DKK

item.HighestBidLabel

1.400DKK

Hørsholm

12.10, 15.14

Evgenij Klenø. Opstilling, olie på lærred, cd

Vurdering

1.100DKK

item.HighestBidLabel

750DKK

Roskilde

12.10, 20.37

Janusz Tyrpak. Komposition, olie på lærred (cd)

Vurdering

7.000DKK

Startpris

3.600DKK

Vejle

12.10, 20.20

Tina Sonnichsen. Landskabsparti, olie på lærred (cd)

Vurdering

9.400DKK

Startpris

5.600DKK

Vejle

12.10, 20.12

Erling Leick. 'Woman and waves'

Vurdering

5.200DKK

Startpris

2.600DKK

Aarhus

11.10, 18.13

Ann-Dorte Nielsen. Samling oliemalerier (3)

Vurdering

1.100DKK

item.HighestBidLabel

750DKK

Aalborg

18.10, 19.50

Allan Karms. Bymotiv

Vurdering

1.100DKK

Startpris

550DKK

Roskilde

9.10, 20.19

Ludvig Jacobsen: 'Jeppe og Ridefogedens Kone', - Scene fra Holberg kommedie.

Vurdering

2.800DKK

Startpris

1.400DKK

Hørsholm

12.10, 18.22

Ole Skovsmose. Figurkomposition (cd)

Vurdering

5.400DKK

Startpris

3.000DKK

Vejle

8.10, 20.01

  • Om os
  • Om Lauritz.com
  • Eller ring på tlf. +45 44509800


Brug af denne hjemmeside forudsætter accept af aftalerne om købs- og salgsbetingelser samt persondatapolitik

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)