+45 4450 9800

Velkommen til Lauritz.com

Favoritter

Log ind

Velkommen til Lauritz.com

Lauritz.com

Maleri og skulpturer

Grafik og fotografi

81 varer

Stellan Mörner, farvelitografi, figurkomposition (cd)

Stellan Mörner, farvelitografi, figurkomposition (cd)

Vurdering

1.100DKK

Startpris

550DKK

Odense

17.52

Lars Nørgaard. Komposition. (cd)

Vurdering

1.400DKK

Startpris

750DKK

Aalborg

18.20

Johannes Hoffmeister. Litografi. (2) (cd)

Vurdering

1.100DKK

Startpris

750DKK

Aalborg

18.40

Hans Voigt Steffensen. 'Bali dans' (cd)

Vurdering

1.400DKK

Startpris

750DKK

Aalborg

19.00

Hans Voigt Steffensen. Danserinde. (cd)

Vurdering

1.100DKK

Startpris

750DKK

Aalborg

19.20

Lars Nørgaard. Komposition. (cd)

Vurdering

1.100DKK

Startpris

750DKK

Aalborg

20.00

Carl Otto Hultén. Abstrakt komposition, litografi (cd)

Vurdering

2.000DKK

Startpris

600DKK

Vejle

8.10, 20.05

Ole Ahlberg. 'Rose', litografi (cd)

Vurdering

5.400DKK

Startpris

2.800DKK

Vejle

8.10, 20.08

Camille Pissarro. 'Marché aux légumes à Pontoise' (1891/1923), ætsning

Vurdering

2.600DKK

item.HighestBidLabel

2.600DKK

Vejle

8.10, 20.10

René Roalf. Motiv fra Hald ved Viborg. (cd)

Vurdering

1.600DKK

Startpris

550DKK

Odense

9.10, 18.31

Ib Spang Olesen. 'Aften på Vesterbro'

Vurdering

1.400DKK

Startpris

600DKK

Aarhus

9.10, 18.40

Richard Mortensen (1910-1993): 'Bourgogne', Serigrafi i farver.

Vurdering

11.000DKK

Startpris

6.800DKK

Hørsholm

9.10, 18.44

Samling litografier af diverse kunstner. (cd) (3)

Vurdering

1.100DKK

Startpris

550DKK

Aalborg

9.10, 18.56

Samling litografier af diverse kunstner. (cd) (4)

Vurdering

1.100DKK

Startpris

550DKK

Aalborg

9.10, 18.59

Pierre Wemaëre. Komposition. (cd)

Vurdering

1.100DKK

Startpris

750DKK

Aalborg

9.10, 19.00

Anita Houvenaeghel. Komposition, litografi. (2) (cd)

Vurdering

1.100DKK

Startpris

750DKK

Aalborg

9.10, 19.03

Robert Jacobsen. Komposition med tilhørende bog (2)

Vurdering

1.100DKK

Startpris

750DKK

Roskilde

9.10, 20.16

Karel Appel. Komposition med hoved.

Vurdering

2.800DKK

Startpris

1.400DKK

Roskilde

9.10, 20.18

William Anastasi. 'Jude' 1988

Vurdering

11.000DKK

Startpris

5.400DKK

Roskilde

9.10, 20.20

Carl-Henning Pedersen. 'L'oiseau Royal', 1995

Vurdering

22.000DKK

Startpris

16.000DKK

Aarhus

9.10, 21.17

Ejnar R. Kragh: Skovbillede

Vurdering

2.800DKK

item.HighestBidLabel

1.100DKK

Hørsholm

11.10, 14.54

Marc Chagall. 'Maternité' (Le loup, la mère et l'enfant)', radering

Vurdering

1.400DKK

item.HighestBidLabel

750DKK

Vejle

11.10, 17.30

Benny Doré (f. 1946): Komposition, olie på lærred 'Chinese I' - 1984

Vurdering

1.400DKK

Startpris

550DKK

Hørsholm

12.10, 12.42

Stor samling plakater i to stativer samt kasse

Vurdering

4.000DKK

item.HighestBidLabel

3.200DKK

Vejle

12.10, 13.14

Kjeld Ulrich. Komposition. (cd)

Vurdering

1.100DKK

Startpris

550DKK

Odense

12.10, 14.01

Philippe Henri Noyer (1917-1985): 'The Toucan', litografi (CD)

Vurdering

1.600DKK

Startpris

850DKK

Hørsholm

12.10, 14.15

Jens Peter Helge Hansen (f.1943): Figurkomposition, litografi (CD)

Vurdering

1.100DKK

Startpris

600DKK

Hørsholm

12.10, 14.16

Christo. 'Wrapped Reichstag' (cd)

Vurdering

1.400DKK

Startpris

550DKK

Odense

12.10, 14.25

Dan Gabay. Fotografier m/ motiver fra Norge. (2)

Vurdering

1.400DKK

Startpris

550DKK

Odense

12.10, 14.35

Lars Dan, Svend Boe Haugaard & Kai Lindemann. Samling grafik. (3)

Vurdering

1.400DKK

Startpris

550DKK

Odense

12.10, 15.00

Jack Kampmann. Parti fra Færøerne. cd.

Vurdering

1.600DKK

item.HighestBidLabel

550DKK

Odense

12.10, 15.12

Bamse Kragh-Jacobsen. Litografi, komposition. (cd)

Vurdering

1.400DKK

Startpris

550DKK

Odense

12.10, 15.36

Jørgen Boberg (1940-2009): 'Teresas drøm om undfangelsen, 1974'. Farvelagt radering.

Vurdering

1.400DKK

item.HighestBidLabel

1.500DKK

Hørsholm

12.10, 16.12

Rosenfalck Centre, litografisk plakat

Vurdering

1.100DKK

Startpris

550DKK

Hørsholm

12.10, 16.58


Viser 1-50 af 81 varer

    • Om os
    • Om Lauritz.com
    • Eller ring på tlf. +45 44509800


    Brug af denne hjemmeside forudsætter accept af aftalerne om købs- og salgsbetingelser samt persondatapolitik

    Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)