+45 4450 9800

Velkommen til Lauritz.com

Favoritter

Log ind

Velkommen til Lauritz.com

Lauritz.com

Maleri og skulpturer

462 varer

Peter Nyborg. 'Legends Calling'

Peter Nyborg. 'Legends Calling'

Vurdering

2.800DKK

Startpris

1.400DKK

København

17.50

Stellan Mörner, farvelitografi, figurkomposition (cd)

Vurdering

1.100DKK

Startpris

550DKK

Odense

17.52

Knud Erik Christensen. To Skulpturer af bronze (cd) (2)

Vurdering

1.400DKK

item.HighestBidLabel

1.200DKK

Aalborg

18.00

Lars Nørgaard. Komposition. (cd)

Vurdering

1.400DKK

Startpris

750DKK

Aalborg

18.20

Alfred Bay. Kystmotiv m/ fyr.

Vurdering

1.400DKK

Startpris

550DKK

Odense

18.20

Johannes Hoffmeister. Litografi. (2) (cd)

Vurdering

1.100DKK

Startpris

750DKK

Aalborg

18.40

Bertil Sjøberg. Parti fra Bornholm , olie på lærred (cd)

Vurdering

2.000DKK

Startpris

1.100DKK

Odense

18.46

Hans Voigt Steffensen. 'Bali dans' (cd)

Vurdering

1.400DKK

Startpris

750DKK

Aalborg

19.00

Per Eli . Figur Komposition. Mixed media på papir.

Vurdering

1.900DKK

Startpris

1.300DKK

Odense

19.14

Hans Voigt Steffensen. Danserinde. (cd)

Vurdering

1.100DKK

Startpris

750DKK

Aalborg

19.20

Bent Jensen samt ubekendt kunstner. To kompositioner. (2).

Vurdering

2.000DKK

Startpris

1.400DKK

Odense

19.26

Lars Nørgaard. Komposition. (cd)

Vurdering

1.100DKK

Startpris

750DKK

Aalborg

20.00

Per Eli . Figur Komposition. Mixed media på papir.

Vurdering

1.900DKK

Startpris

1.300DKK

Odense

20.06

Christian Pedersen Bellinge, olie på lærred, høstscene (cd)

Vurdering

1.100DKK

Startpris

550DKK

Odense

20.20

Per Eli . Komposition. Akryl på lærred

Vurdering

6.200DKK

Startpris

5.000DKK

Roskilde

20.45

Ingolf Due. Skovparti, olie på lærred

Vurdering

1.100DKK

Startpris

550DKK

Odense

8.10, 13.44

August Dencker. Maleri, landskabsparti. (cd)

Vurdering

1.100DKK

Startpris

550DKK

Odense

8.10, 13.45

Leif Lage, komposition, akvarel. cd.

Vurdering

1.100DKK

Startpris

550DKK

Odense

8.10, 14.13

Torben von Deyen (1975-2023), What Lies beneath/Bag facaden. Olie på lærred

Vurdering

12.000DKK

Startpris

5.400DKK

Aalborg

8.10, 18.00

Simony Jensen, efter C. A. Schleisner. Interiør med en mand og en kvinde, som læser et brev

Vurdering

1.400DKK

item.HighestBidLabel

750DKK

København

8.10, 18.04

Finn Wennerwald. Parti fra Dyrehaven Olie på lærred

Vurdering

1.100DKK

Startpris

550DKK

Aalborg

8.10, 18.12

Per Kirkeby. Komposition, med dedikation fra 04

Vurdering

6.800DKK

Startpris

2.800DKK

Aarhus

8.10, 18.40

Jon Gislason. 'Gyldne mennesker', olie og akryl på lærred

Vurdering

7.600DKK

Startpris

5.600DKK

Aarhus

8.10, 18.42

Frans de Bruycker (1816-1882): Interiør med familiesceneri. Ca. 1850.

Vurdering

10.500DKK

Startpris

6.400DKK

Hørsholm

8.10, 18.58

Georg Mathias Fuchs. En læsende mand, 1781

Vurdering

7.600DKK

Startpris

4.000DKK

Vejle

8.10, 19.00

I. L. Jensens skole. Opstilling med roser, 23 x 30 cm.

Vurdering

10.500DKK

Startpris

4.600DKK

Odense

8.10, 19.15

Thage Nordholm. 'Hästar, Danderyd' (cd)

Vurdering

4.200DKK

Startpris

2.400DKK

Vejle

8.10, 19.16

Marianne Harton. Komposition (cd)

Vurdering

1.100DKK

Startpris

750DKK

Vejle

8.10, 19.17

Bent Karl Jacobsen. 'Red Deer' (cd)

Vurdering

4.200DKK

Startpris

2.400DKK

Vejle

8.10, 19.18

Anne-Marie Brauge. Figurkomposition, olie på lærred (cd)

Vurdering

5.400DKK

Startpris

2.800DKK

Vejle

8.10, 19.19

Karin Toftild. 'Fortællinger' (cd)

Vurdering

5.400DKK

Startpris

2.800DKK

Vejle

8.10, 19.19

Alicja Slabon-Urbaniak. Komposition med skibe, olie på lærred (cd)

Vurdering

5.400DKK

Startpris

4.200DKK

Vejle

8.10, 19.21

Godtfred Christensen. Motiv fra Dyrehaven

Vurdering

4.000DKK

Startpris

1.900DKK

Vejle

8.10, 19.22

Patrice Barat. Komposition med figur og tekst (cd)

Vurdering

6.800DKK

Startpris

3.400DKK

Vejle

8.10, 19.22

Per Eli . Komposition. Akryl på lærred

Vurdering

7.600DKK

Startpris

6.200DKK

Roskilde

8.10, 19.29

Anton Melbye. Marine med Fregatten Jylland

Vurdering

5.200DKK

Startpris

4.000DKK

Vejle

8.10, 19.30

Per Eli . Komposition. Akryl på lærred 150x170

Vurdering

9.000DKK

Startpris

7.200DKK

Roskilde

8.10, 19.30

Viggo Pedersen. ' Klar frostdag fra Roskilde' , olie på lærred.

Vurdering

10.500DKK

Startpris

5.200DKK

Odense

8.10, 19.35

Berit Pedersen. Komposition

Vurdering

2.600DKK

Startpris

2.000DKK

Vejle

8.10, 19.36

J. B. Dibois Blomstermotiv Olie på lærred

Vurdering

1.100DKK

Startpris

550DKK

Aalborg

8.10, 19.40

Ubekendt kunstner. Kopi efter Jean-Baptiste Greuze's 'Dreng med bog

Vurdering

1.100DKK

Startpris

550DKK

Vejle

8.10, 19.43

Jon Gislason. 'Berørt', olie og akryl på lærred

Vurdering

7.600DKK

Startpris

5.600DKK

Aarhus

8.10, 19.43

Ubekendt nord-europæisk kunstner fra 1800-tallet. Interiør med kvinde.

Vurdering

2.600DKK

Startpris

1.400DKK

Hørsholm

8.10, 19.46

Per Eli . Komposition. Akryl på lærred

Vurdering

7.600DKK

Startpris

6.200DKK

Roskilde

8.10, 19.46

Hans Agersnap. Hedelandskab

Vurdering

1.600DKK

Startpris

1.100DKK

Vejle

8.10, 19.53

Jørgen Fenger. Kvadratisk bordfad af sort glaseret stentøj (cd)

Vurdering

5.600DKK

Startpris

2.800DKK

Vejle

8.10, 19.57

Kristine/Justine Robertine Grosrichard. Portræt af en herre, 1836

Vurdering

2.600DKK

Startpris

1.400DKK

Vejle

8.10, 20.00


Viser 1-50 af 462 varer

    • Om os
    • Om Lauritz.com
    • Eller ring på tlf. +45 44509800


    Brug af denne hjemmeside forudsætter accept af aftalerne om købs- og salgsbetingelser samt persondatapolitik

    Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)