+45 4450 9800

Velkommen til Lauritz.com

Favoritter

Log ind

Velkommen til Lauritz.com

Lauritz.com

Evgenij Klenø. Opstilling, olie på lærred, cd

Vurdering

DKK 1100

Showroom

Roskilde

Varenummer

6489769

Beskrivelse

Evgenji Klenø (1921-2005: Opstilling. Sign. 'Klenø'. Olie på lærred. 56 x 66 (61 x 72) cm.

Næste bud

DKK 800

Du kan byde på varen ved at vælge enten det næste ledige bud eller du kan benytte vores max-bud service.

Læs mere om budgivning her

Dit bud

Budhistorik

Der er ikke kommet bud på denne auktion

Lignende varer

Jon Gislason. Komposition

Jon Gislason. Komposition

Vurdering

10.500DKK

Startpris

7.000DKK

Vejle

9.10, 19.57

Jon Gislason. Komposition

Vurdering

10.500DKK

Startpris

7.600DKK

Vejle

12.10, 20.26

Jon Gislason. 'Aladins lampe'

Vurdering

7.600DKK

Startpris

5.600DKK

Aarhus

14.10, 18.05

Ubekendt kunstner. Opstilling med blomster, 1945.

Vurdering

1.100DKK

Startpris

750DKK

Roskilde

11.10, 19.28

Torben von Deyen, Fire 2005, Olie på lærred

Vurdering

11.000DKK

Startpris

2.800DKK

Aalborg

9.10, 19.08

Harald Foss. Landskab

Vurdering

1.100DKK

Startpris

750DKK

Roskilde

11.10, 19.40

Mogens Vantore (1895-1977). Begravelsesfølge forlader hus. Olie på lærred

Vurdering

1.900DKK

Startpris

1.000DKK

Hørsholm

11.10, 16.37

Anders Nyborg Olie på lærred

Vurdering

3.400DKK

Startpris

2.000DKK

Odense

12.10, 13.35

Ubekendt Afrikansk kunstner. To malerier, olie på lærred. (2)

Vurdering

1.400DKK

Startpris

550DKK

Odense

9.10, 17.51

Jon Gislason. Komposition

Vurdering

9.000DKK

Startpris

6.400DKK

Vejle

12.10, 19.09

Bent Rune (1938-): Portrætkomposition m. Kim Larsen. Maleri.

Vurdering

2.800DKK

item.HighestBidLabel

1.400DKK

Hørsholm

12.10, 15.14

Janusz Tyrpak. Komposition, olie på lærred (cd)

Vurdering

7.000DKK

Startpris

3.600DKK

Vejle

12.10, 20.20

Tina Sonnichsen. Landskabsparti, olie på lærred (cd)

Vurdering

9.400DKK

Startpris

5.600DKK

Vejle

12.10, 20.12

Mona Dam. Komposition, akryl på lærred (cd)

Vurdering

7.000DKK

Startpris

3.400DKK

Vejle

8.10, 20.13

Erling Leick. 'Woman and waves'

Vurdering

5.200DKK

Startpris

2.600DKK

Aarhus

11.10, 18.13

Allan Karms. Bymotiv

Vurdering

1.100DKK

Startpris

550DKK

Roskilde

9.10, 20.19

Mona Dam. Komposition, akryl på lærred (cd)

Vurdering

6.800DKK

Startpris

3.800DKK

Vejle

12.10, 19.01

Ole Skovsmose. Figurkomposition (cd)

Vurdering

5.400DKK

Startpris

3.000DKK

Vejle

8.10, 20.01

Ludvig Jacobsen: 'Jeppe og Ridefogedens Kone', - Scene fra Holberg kommedie.

Vurdering

2.800DKK

Startpris

1.400DKK

Hørsholm

12.10, 18.22

Ingolf Due. Skovparti, olie på lærred

Vurdering

1.100DKK

Startpris

550DKK

Odense

8.10, 13.44

Ernst Syberg. Marklandskab.

Vurdering

1.100DKK

Startpris

550DKK

Roskilde

8.10, 20.17

Hans Gabriel Friis. Strandparti

Vurdering

2.000DKK

Startpris

750DKK

Roskilde

11.10, 20.23

Eyvind Olesen  Skovparti.

Vurdering

2.000DKK

item.HighestBidLabel

750DKK

København

12.10, 19.33

Georg Poulsen. Bymotiv m/ træer. (cd)

Vurdering

1.100DKK

Startpris

600DKK

Odense

12.10, 18.47

August Dencker. Maleri, landskabsparti. (cd)

Vurdering

1.100DKK

Startpris

550DKK

Odense

8.10, 13.45

  • Om os
  • Om Lauritz.com
  • Eller ring på tlf. +45 44509800


Brug af denne hjemmeside forudsætter accept af aftalerne om købs- og salgsbetingelser samt persondatapolitik

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)