James B. Danziel. Parti fra en borg under truende skyer

Vurdering

Vejle

6478712

James B. Danziel (aktiv 1848-1908, England). Parti fra en borg under truende skyer, olie på lærred, sign. JBDanziel. 47 x 35 cm (56 x 45 cm). Fremstår med to mindre reparationer.

Hans Eriksen. Landevej med heste

Vejle 22. nov.

Vurdering

Vejle Stole- og Møbelfabrik. Kvadratisk sofabord af palisander
København 23. nov.

Vurdering

Finn Juhl. Lænestol af teak, model FD-133 - 'Spadestolen'
Roskilde 27. nov.

Vurdering

21.000

15.500

Ubekendt kunstner: Parti fra en blomstrende have med udsigt over vandet, antagelig Øresund
Hørsholm 22. nov.

Vurdering

Jørgen Aabye. Portræt af Olaf Seligmann, 1951
Vejle 22. nov.

Vurdering

Jasmine by Takamine, guitar model TS612(2)
Aalborg 25. nov.

Vurdering

Alfred Olsen. Parti fra Blokhus
Vejle 27. nov.

Vurdering

5.000

Clemmen Clemmensen (1885-1964). Landskab fra 1956.
Hørsholm 23. nov.

Vurdering

I L Jensens skole. Opstilling med roser.. Olie på lærred
Aalborg 24. nov.

Vurdering

Carl Christian Larsen. Efterårstræ. Olie på lærred
Aalborg 28. nov.

Vurdering

Persisk Kelim 140 x 160 cm
Odense 28. nov.

Vurdering

1.300

850

Frants Henningsen. Skovparti
Aarhus 19:12

Vurdering

M. Ballins Eftf. Skønvirke opsats af sølv, ca. 1920
Vejle 26. nov.

Vurdering

Leszek Holdanowicz. Polsk plakat, 'Cyrk', 1968
Vejle 24. nov.

Vurdering

1.200

Ove Rützou 1881-1968 cd. Maleri, olie på lærred.
Odense 29. nov.

Vurdering

Peder Severin Krøyer. Portræt af to drenge. Litografisk tryk i farver
Aarhus 25. nov.

Vurdering

1.800

Vejle 26. nov.

Vurdering

10.000

7.600

DANMARK. Parti 4-blokke med og uden marginalnummer i en mindre kasse
København 27. nov.

Vurdering

1.300

700

Poul Kjærholm for Fritz Hansen. Lænestol, model pk22
Aarhus 26. nov.

Vurdering

13.000

8.400

Vilhelm Bille Marinemotiv.
Roskilde 22. nov.

Vurdering

Aalborg 29. nov.

Vurdering

Ubekendt kunstner. Alpeparti
Vejle 22. nov.

Vurdering

1.200

VanBruun. Diamantring (lab fremstillet), ringstr. 51/16.2
Aalborg 02. dec.

Vurdering

13.000

9.000

Omann Jun. Spisebord med tre tillægsplader, palisander
Aarhus 25. nov.

Vurdering

5.200

3.400

Jules Chéret. Stor, fransk art nouveau plakat, 'Brillant Florentin', ca. 1870'erne
Vejle 24. nov.

Vurdering

6.000

4.600