Hans Gabriel Friis. Strandparti
Hans Gabriel Friis (1839-1892). Strandparti, olie på lærred. Sign. og dat. H. Friis, Skagen 1884. 33 x 65 cm (47 x 78 cm).
Fremstår med bulet lærred, smuds samt nogle afskalninger mm.
Slutter om 3 dage 22 timer 43 minutter 17 sekunder