Velkommen til Lauritz.com

Velkommen til Lauritz.com

Brillant-solitairering af platin på 0.22 ct

Vurdering

DKK 5200

Vejle

6474866

Brillant-solitairering af platin prydet brillantslebnen diamant på 0.22 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed: P1. Caraten er stemplet i ringskinnen samt H.F. PT900.
vægt ca. 4,2 g. Front B. 1 cm. Ringstr. 51/16,25. Minimale brugsspor på platin.

DKK 3.400

Brillant-solitairering af platin på 0.53 ct. Sheffeild 2005

Vurdering

13.000DKK

Startpris

10.500DKK

Vejle

10.10, 18.31

Engelsk solitairering i 18 kt. hvidguld, 0.17 ct.

Vurdering

5.000DKK

Startpris

4.000DKK

Vejle

10.10, 20.19

Alliancering af 14 kt hvidguld med brillant, 0.09 ct.

Vurdering

6.200DKK

Startpris

4.200DKK

Aalborg

10.10, 19.22

Rubin- og diamantring i platin og 18 kt. guld, rubin med katteøjeeffekt

Vurdering

16.500DKK

Startpris

11.500DKK

Vejle

14.10, 19.20

Cocktailring i platin med stor ametyst og diamanter

Vurdering

18.000DKK

Startpris

14.000DKK

Vejle

14.10, 20.40

Et par smaragd- og brillantørestikker af platin, 0.72 og 0.34 ct. (2)

Vurdering

21.000DKK

Startpris

15.500DKK

Vejle

10.10, 19.06

To vintage brocher af 14 kt guld (2)

Vurdering

2.600DKK

Startpris

1.600DKK

Aalborg

10.10, 19.18

Brillant-rosetring af 18. kt. hvidguld, i alt 0.75 ct

Vurdering

13.000DKK

Startpris

9.600DKK

Vejle

10.10, 21.20

Vurdering

13.000DKK

Startpris

9.600DKK

Vejle

10.10, 19.38

Fleksibel brillantring af 18 kt. hvidguld, i alt 0.46 ct.

Vurdering

13.000DKK

Startpris

9.600DKK

Vejle

10.10, 19.54

Vurdering

13.000DKK

Startpris

9.600DKK

Vejle

10.10, 21.06

Et par ørehængere i 14 kt. hvidguld med tanzanitter og brillanter (2)

Vurdering

23.000DKK

Startpris

16.500DKK

Vejle

14.10, 19.10

Dansk guldsmedearbejde. Solitairering af 14 kt. guld, 0.93 ct., ringstr. 53.5

Vurdering

14.000DKK

Startpris

9.600DKK

Aarhus

14.10, 18.21

Vurdering

6.200DKK

Startpris

4.200DKK

Aalborg

10.10, 19.25

Russisk brillant- og South Sea-perlering i 18 kt. guld, 0.37 ct., 2011

Vurdering

11.500DKK

Startpris

9.000DKK

Vejle

10.10, 19.57

Engelsk diamantring af platin, i alt ca. 0.60 ct. Sheffield 2007

Vurdering

10.500DKK

Startpris

7.400DKK

Vejle

12.10, 19.24

5 sølvtallerkener (5)

Vurdering

21.000DKK

Startpris

14.000DKK

Hørsholm

8.10, 21.10

Frederik Kastor Hansen: Fire dele skønvirke sølv (4)

Vurdering

2.000DKK

Startpris

1.400DKK

Hørsholm

8.10, 18.35

Ring af 14 kt guld med brillanter 0.025 ct

Vurdering

3.000DKK

Startpris

1.600DKK

Aalborg

10.10, 20.24

Moderne diamant rosetring af platin, i alt 0.53 ct. (HRD cert.)

Vurdering

14.000DKK

Startpris

11.000DKK

Vejle

14.10, 20.45

Alliancering af forgyldt sølv med brillanter 0.25 ct.

Vurdering

2.600DKK

item.HighestBidLabel

1.600DKK

Aalborg

8.10, 18.04

Vurdering

2.200DKK

Startpris

1.000DKK

Aalborg

8.10, 18.06

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)