Velkommen til Lauritz.com

Velkommen til Lauritz.com

Engelsk diamantring af platin, i alt ca. 0.60 ct. Sheffield 2007

Vurdering

DKK 10500

Vejle

6480511

Engelsk diamantring af platin front prydet med 3 større brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.36 ct., flankeret af 12 baguetteslebne diamanter, i alt ca. 0.24 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS-SI. Stemplet med engelske Sheffield gold Hallmarks for 2007.
vægt ca. 4,7 g. Front B. 0,32 cm. Ringstr. 53/16,75. Almindelige aldersrelateret brugsspor på platin.

DKK 7.400

Rita London. Brillant- og peridot halssmykke af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 2.20 ct. London 2013

Vurdering

18.000DKK

Startpris

13.000DKK

Vejle

10.10, 20.45

Brillant-rosetring af 18. kt. hvidguld, i alt 0.75 ct

Vurdering

13.000DKK

Startpris

9.600DKK

Vejle

10.10, 21.20

Brillant-solitairering af platin på 0.22 ct

Vurdering

5.200DKK

Startpris

3.400DKK

Vejle

10.10, 19.00

Brillant-solitairering af platin på 0.53 ct. Sheffeild 2005

Vurdering

13.000DKK

Startpris

10.500DKK

Vejle

10.10, 18.31

Et par ørehængere i 14 kt. hvidguld med tanzanitter og brillanter (2)

Vurdering

23.000DKK

Startpris

16.500DKK

Vejle

14.10, 19.10

Moderne diamant rosetring af platin, i alt 0.53 ct. (HRD cert.)

Vurdering

14.000DKK

Startpris

11.000DKK

Vejle

14.10, 20.45

Vintage brillant-alliancering af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.30 ct

Vurdering

5.200DKK

Startpris

3.600DKK

Vejle

12.10, 19.56

Alain Roure. Fransk brillanthalssmykke af 18 kt. guld, i alt ca. 0.38 ct

Vurdering

15.500DKK

Startpris

11.500DKK

Vejle

10.10, 21.07

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)