Engelsk diamantring af platin, i alt ca. 0.60 ct. Sheffield 2007
Engelsk diamantring af platin front prydet med 3 større brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.36 ct., flankeret af 12 baguetteslebne diamanter, i alt ca. 0.24 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS-SI. Stemplet med engelske Sheffield gold Hallmarks for 2007.
vægt ca. 4,7 g. Front B. 0,32 cm. Ringstr. 53/16,75. Almindelige aldersrelateret brugsspor på platin.
Slutter om 4 dage 21 timer 36 minutter 33 sekunder
DKK 7.400