Velkommen til Lauritz.com

Velkommen til Lauritz.com

Alliancering af forgyldt sølv med brillanter 0.25 ct.

Vurdering

DKK 2600

Aalborg

6483312

Alliancering / brilliant "Love" ring af forgyldt sterlingsølv prydet med brillant slebet diamanter på i alt 0.25 ct. Farve: Wesselton (H), Klarhed: P1, ringstørrelse 51,5 / 16,25 mm, stemplet 925 samt mester.
Vejl 4195 kr.

DKK 1.700

Vurdering

2.200DKK

Startpris

1.000DKK

Aalborg

8.10, 18.06

Vurdering

2.200DKK

Startpris

1.100DKK

Aalborg

8.10, 18.09

Vurdering

2.200DKK

Startpris

1.100DKK

Aalborg

8.10, 18.11

Vurdering

2.200DKK

Startpris

1.100DKK

Aalborg

8.10, 18.08

Vurdering

3.000DKK

Startpris

1.900DKK

Aalborg

10.10, 19.21

Vurdering

2.400DKK

Startpris

1.300DKK

Aalborg

8.10, 18.05

Alliancering af forgyldt sølv med brillanter 0,30 ct.

Vurdering

2.400DKK

Startpris

1.400DKK

Aalborg

8.10, 18.10

Vurdering

2.400DKK

Startpris

1.400DKK

Aalborg

8.10, 18.07

Alliancering af 14 kt guld med brillanter, 0.27 ct.

Vurdering

7.600DKK

Startpris

5.400DKK

Aalborg

10.10, 19.23

Bent Larsen. Vedhæng i 14 kt guld m/ kæde

Fast pris

2.000DKK

9.10, 16.43

Aarhus

Alliancering af 14 kt hvidguld med brillant, 0.09 ct.

Vurdering

6.200DKK

Startpris

4.200DKK

Aalborg

10.10, 19.25

Vurdering

6.200DKK

Startpris

4.200DKK

Aalborg

10.10, 19.22

Ring af 14 kt guld med brillanter 0.025 ct

Vurdering

3.000DKK

Startpris

1.600DKK

Aalborg

10.10, 20.24

Armring med cubiske zirkoner

Vurdering

1.600DKK

Startpris

750DKK

Aarhus

11.10, 18.17

Charmsarmbånd af 14 kt

Vurdering

8.200DKK

Startpris

6.000DKK

København

10.10, 19.50

Rokokospejl i ramme af forgyldt træ og gesso, omkr. 1770

Vurdering

1.100DKK

Startpris

550DKK

Vejle

11.10, 19.48

Dobbeltkapslet lommeur fra udført af 14 kt guld.

Vurdering

4.000DKK

Startpris

2.000DKK

Aalborg

14.10, 19.50

Christina Jewelry & Watches: Armbåndsur + ekstra topringe (4)

Vurdering

1.400DKK

Startpris

550DKK

Aalborg

10.10, 18.15

Sofa af delvist forgyldt og hvidmalet træ. Louis XVI form. 19tallets 1. halvdel.

Vurdering

2.600DKK

Startpris

1.400DKK

Hørsholm

11.10, 17.57

Olle Andersen: Standur i kasse af rosamalet og delvist forgyldt træ. 1758.

Vurdering

2.600DKK

Startpris

1.400DKK

Hørsholm

11.10, 15.31

Perlekæde med 'Imagine' pyntekugle i 14 kt guld (2)

Vurdering

4.600DKK

Startpris

3.400DKK

Aarhus

18.10, 19.45

Stor væglampe fra 50'erne af forgyldt messing

Vurdering

4.000DKK

Startpris

3.200DKK

Vejle

12.10, 19.10

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)