Et par smaragd- og brillantørestikker af platin, 0.72 og 0.34 ct. (2)
Et par ørestikker af 900 platin hver prydet med en smaragdsleben smaragd på tilsammen ca. 0.72 ct. omkranset af små brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.34 ct. (carater stemplet på bagsiden), forsynede med gummi-bagstoppere. Mål 9,5 x 9,5 mm. Samlet vægt 3,5 g. Lettere brugsspor. (2)
Slutter om 2 dage 21 timer 22 minutter 41 sekunder
DKK 15.500