Velkommen til Lauritz.com

Velkommen til Lauritz.com

Feu Diamonds. Solitairering i 18 kt. guld med GIA-certificeret diamant, 0.29 ct., E/VS

Vurdering

DKK 7600

Vejle

6481892

Solitairering i 18 kt. guld med fatning i hvidguld hvori en brillantsleben diamant på 0.29 ct. Farve: River (E), klarhed: VS1. Diamanten med GIA rapport-nr. graveret på rundisten (rapportnr. 11858558, marts 2002). Ringen stemplet 'Feu' samt London hallmarks anno 2002. Ringstr. 50/15,9. Vægt 2,7 g. Alm. brugsspor.

DKK 5.600

Uindfattet navettesleben diamant med GIA-certifikat 0.30 ct., E / VVS2

Vurdering

10.500DKK

Startpris

3.600DKK

Vejle

14.10, 20.21

Engelsk solitairering i 18 kt. hvidguld, 0.17 ct.

Vurdering

5.000DKK

Startpris

4.000DKK

Vejle

10.10, 20.19

Alliancering af 14 kt hvidguld med brillant, 0.09 ct.

Vurdering

6.200DKK

Startpris

4.200DKK

Aalborg

10.10, 19.22

Ice brillantvedhæng af 18 kt. tofarvet guld, 2.41 ct.

Vurdering

36.000DKK

Startpris

26.000DKK

Vejle

10.10, 20.26

To vintage brocher af 14 kt guld (2)

Vurdering

2.600DKK

Startpris

1.600DKK

Aalborg

10.10, 19.18

Vurdering

6.200DKK

Startpris

4.200DKK

Aalborg

10.10, 19.25

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)