Velkommen til Lauritz.com

Velkommen til Lauritz.com

Brillant-solitairering af platin på 0.53 ct. Sheffeild 2005

Vurdering

DKK 13000

Vejle

6477490

Brillant-solitairering af platin prydet med brillantsleben diamant på 0.53 ct. Caraten er stemplet i ringskinnen. Farve: Light Champagne. Klarhed: VS. Stemplet 950 med engelske Sheffeild gold Hallmarks for 2005.
vægt ca. 4,2 g. Front Ø 0,51 cm. Ringstr. 54/17,25. Minimale brugsspor.

DKK 10.500

Brillant-solitairering af platin på 0.22 ct

Vurdering

5.200DKK

Startpris

3.400DKK

Vejle

10.10, 19.00

Engelsk solitairering i 18 kt. hvidguld, 0.17 ct.

Vurdering

5.000DKK

Startpris

4.000DKK

Vejle

10.10, 20.19

Alliancering af 14 kt hvidguld med brillant, 0.09 ct.

Vurdering

6.200DKK

Startpris

4.200DKK

Aalborg

10.10, 19.22

Et par smaragd- og brillantørestikker af platin, 0.72 og 0.34 ct. (2)

Vurdering

21.000DKK

Startpris

15.500DKK

Vejle

10.10, 19.06

Cocktailring i platin med stor ametyst og diamanter

Vurdering

18.000DKK

Startpris

14.000DKK

Vejle

14.10, 20.40

To vintage brocher af 14 kt guld (2)

Vurdering

2.600DKK

Startpris

1.600DKK

Aalborg

10.10, 19.18

Rubin- og diamantring i platin og 18 kt. guld, rubin med katteøjeeffekt

Vurdering

16.500DKK

Startpris

11.500DKK

Vejle

14.10, 19.20

Brillant-rosetring af 18. kt. hvidguld, i alt 0.75 ct

Vurdering

13.000DKK

Startpris

9.600DKK

Vejle

10.10, 21.20

Vurdering

6.200DKK

Startpris

4.200DKK

Aalborg

10.10, 19.25

Et par ørehængere i 14 kt. hvidguld med tanzanitter og brillanter (2)

Vurdering

23.000DKK

Startpris

16.500DKK

Vejle

14.10, 19.10

Alain Roure. Fransk brillanthalssmykke af 18 kt. guld, i alt ca. 0.38 ct

Vurdering

15.500DKK

Startpris

11.500DKK

Vejle

10.10, 21.07

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)