Engelsk solitairering i 18 kt. hvidguld, 0.17 ct.
Solitairering i 18 kt. hvidguld prydet med en brillantsleben diamant på ca. 0.17 ct. (carat stemplet i ringskinnen). Farve: Top Wesselton (G), klarhed: VS. Stemplet med Birmingham hallmarks. Ringstr. 53/16,75. Vægt 2,5 g. Fremstår med meget lette brugsspor (håndteringsspor).
Slutter om 2 dage 22 timer 43 minutter 36 sekunder