Moderne diamant rosetring af platin, i alt 0.53 ct. (HRD cert.)
Moderne rosetring af platin prydet med én brillantslebet diamant i center på 0.40 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed: SI1. Omkranset og flankeret på ringskinnen af talrige små klare hvide brillantslebne diamanter på ca. 0.13 ct. Stemplet med Sheffield import fineness Hallmark. Ringstr.: 52,75/ 16,75. vægt: ca. 3,3 gr. medfølges af HRD Antwerp Natural Diamond Identification Report, dateret sep. 2017.
Slutter om 6 dage 21 timer 21 minutter 9 sekunder
DKK 11.000