Velkommen til Lauritz.com

Velkommen til Lauritz.com

Moderne diamant rosetring af platin, i alt 0.53 ct. (HRD cert.)

Vurdering

DKK 14000

Vejle

6483447

Moderne rosetring af platin prydet med én brillantslebet diamant i center på 0.40 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed: SI1. Omkranset og flankeret på ringskinnen af talrige små klare hvide brillantslebne diamanter på ca. 0.13 ct. Stemplet med Sheffield import fineness Hallmark. Ringstr.: 52,75/ 16,75. vægt: ca. 3,3 gr. medfølges af HRD Antwerp Natural Diamond Identification Report, dateret sep. 2017.

DKK 11.000

Diamantring med større Brownish Yellowish Orange diamant på 5.17 ct., i alt 5.59 ct.

Vurdering

215.000DKK

Startpris

165.000DKK

Vejle

12.10, 19.47

Et par moderne diamantøreringe af 14 kt. hvidguld, i alt ca. 1.39 ct. (2)

Vurdering

14.000DKK

Startpris

10.500DKK

Vejle

11.10, 19.32

Engelsk brillantrosetring i 9 kt. guld, 1.00 ct.

Vurdering

5.000DKK

Startpris

4.000DKK

Vejle

10.10, 20.09

Poesia Crieri. Brillant- tennisarmbånd af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 1.10 ct.

Vurdering

16.500DKK

Startpris

12.500DKK

Vejle

10.10, 19.41

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)