+45 4450 9800

Velkommen til Lauritz.com

Favoritter

Log ind

Velkommen til Lauritz.com

Lauritz.com

Peter Nyborg. 'Bøhmanden' (cd)

Vurdering

DKK 5400

Showroom

Vejle

Varenummer

6469258

Beskrivelse

Peter Nyborg f. 1937. 'Bøhmanden'. Olie på lærred. Signeret og dateret Nyborg Bøhmanden 1965 Sverige. H. 98 cm, B. 116 cm (101 x 118 cm).

Næste bud

DKK 2.000

Du kan byde på varen ved at vælge enten det næste ledige bud eller du kan benytte vores max-bud service.

Læs mere om budgivning her

Dit bud

Budhistorik

Der er ikke kommet bud på denne auktion


Transportpriser

Lignende varer

Peter Nyborg. 'Challenger Baby'

Peter Nyborg. 'Challenger Baby'

Vurdering

2.000DKK

Startpris

750DKK

Roskilde

9.10, 20.25

Rudi Olsen. 'Havn Quiberon France'

Vurdering

2.800DKK

Startpris

2.000DKK

Roskilde

9.10, 20.18

Håkon Danielsen. Komposition

Vurdering

27.000DKK

Startpris

16.000DKK

Vejle

9.10, 20.17

Torben Bohse. 'Gøgler'

Vurdering

2.800DKK

Startpris

1.400DKK

København

12.10, 18.24

Jørgen Aabye. Portræt af Olaf Seligmann, 1951

Vurdering

2.000DKK

Startpris

1.400DKK

Vejle

11.10, 19.46

Gunleif Grube. Figurkomposition, 1994 (cd)

Vurdering

48.000DKK

Startpris

31.000DKK

Vejle

8.10, 20.13

Ubekendt kunstner: Komposition med to kvinder

Vurdering

1.400DKK

Startpris

600DKK

Hørsholm

11.10, 17.55

Leif Lage, komposition, akvarel. cd.

Vurdering

1.100DKK

Startpris

550DKK

Odense

8.10, 14.13

L. Mertens: Portræt af kvinde med kyse, blyantstegning, 1850

Vurdering

1.100DKK

Startpris

550DKK

Hørsholm

11.10, 20.06

Illa. 'Anastasia'

Vurdering

6.200DKK

Startpris

5.000DKK

Vejle

12.10, 19.00

Egon Banke. 'Vinteraften'

Vurdering

1.100DKK

Startpris

550DKK

Roskilde

11.10, 15.31

Illa. Abstrakt komposition

Vurdering

1.900DKK

Startpris

1.400DKK

Vejle

12.10, 18.50

Jacoba Niepoort. Komposition

Vurdering

27.000DKK

Startpris

16.000DKK

Vejle

9.10, 19.33

Benny Doré (f. 1946): Komposition, olie på lærred 'Chinese I' - 1984

Vurdering

1.400DKK

Startpris

550DKK

Hørsholm

12.10, 12.42

Alicja Slabon-Urbaniak. Komposition med skibe, olie på lærred (cd)

Vurdering

5.400DKK

Startpris

4.200DKK

Vejle

8.10, 19.21

Viggo Pedersen. ' Klar frostdag fra Roskilde' , olie på lærred.

Vurdering

10.500DKK

Startpris

5.200DKK

Odense

8.10, 19.35

Jens Sørensen. Bakkesangerinde, 1929

Vurdering

3.200DKK

Startpris

2.400DKK

Vejle

12.10, 20.08

Mona Dam. Komposition, akryl på lærred (cd)

Vurdering

7.000DKK

Startpris

3.400DKK

Vejle

8.10, 20.13

Siri Gindesgaard. 'Word Processing'

Vurdering

80.000DKK

Startpris

58.000DKK

Vejle

9.10, 20.18

Otto Lawaetz. 'Minoisk Forår'

Vurdering

2.800DKK

Startpris

1.400DKK

København

12.10, 18.36

Leif Rydeng (1913-1975): Akvarel med fjeld

Vurdering

1.600DKK

Startpris

750DKK

Hørsholm

12.10, 18.23

Mona Dam. Komposition, akryl på lærred (cd)

Vurdering

6.800DKK

Startpris

3.800DKK

Vejle

12.10, 19.01

Ole Schwalbe. 'Croix - Speciale II'

Vurdering

18.500DKK

Startpris

6.800DKK

København

16.10, 19.36

Anne-Marie Brauge. Figurkomposition, olie på lærred (cd)

Vurdering

5.400DKK

Startpris

2.800DKK

Vejle

8.10, 19.19

Per Flemming. 'Drivtømmerfragment' (cd)

Vurdering

6.800DKK

Startpris

3.600DKK

Vejle

8.10, 20.03

  • Om os
  • Om Lauritz.com
  • Eller ring på tlf. +45 44509800


Brug af denne hjemmeside forudsætter accept af aftalerne om købs- og salgsbetingelser samt persondatapolitik

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)