Jørgen Aabye. Portræt af Olaf Seligmann, 1951
Jørgen Aabye (1868-1959). Portræt af Olaf Seligmann, direktør for Vejle Saalelæderfabrik, olie på lærred. Signeret med monogram, dateret 1951. H. 100 cm, B. 84 cm (118 x 103 cm). Udstillingsmærkat på bagside. Fremstår med mindre vandskade. (cd)
Slutter om 3 dage 22 timer 10 minutter 4 sekunder