+45 4450 9800

Velkommen til Lauritz.com

Favoritter

Log ind

Velkommen til Lauritz.com

Lauritz.com

Anne-Marie Brauge. Figurkomposition, olie på lærred (cd)

Vurdering

DKK 5400

Showroom

Vejle

Varenummer

6403522

Beskrivelse

Anne-Marie Brauge (1942-2003). Figurkomposition, olie på lærred, sign. samt dateret Anne-Marie Brauge 82. 46 x 33 cm (49 x 36 cm).

Næste bud

DKK 2.800

Du kan byde på varen ved at vælge enten det næste ledige bud eller du kan benytte vores max-bud service.

Læs mere om budgivning her

Dit bud

Budhistorik

Der er ikke kommet bud på denne auktion

Lignende varer

Gunleif Grube. Figurkomposition, 1994 (cd)

Gunleif Grube. Figurkomposition, 1994 (cd)

Vurdering

48.000DKK

Startpris

31.000DKK

Vejle

8.10, 20.13

Lena Kühl. Komposition

Vurdering

4.000DKK

Startpris

2.400DKK

Aarhus

9.10, 17.28

Lena Kühl. Abstrakt komposition

Vurdering

4.000DKK

Startpris

2.600DKK

Aarhus

13.10, 18.32

Lena Kühl. Komposition med bavian

Vurdering

4.000DKK

Startpris

2.600DKK

Aarhus

9.10, 17.29

Otto Lawaetz. 'Minoisk Forår'

Vurdering

2.800DKK

Startpris

1.400DKK

København

12.10, 18.36

Ubekendt kunstner. Opstilling med blomster, 1945.

Vurdering

1.100DKK

Startpris

750DKK

Roskilde

11.10, 19.28

Illa. Abstrakt komposition

Vurdering

1.900DKK

Startpris

1.400DKK

Vejle

12.10, 18.50

Claudio Giulianelli. 'Una bella giornata'

Vurdering

2.400DKK

Startpris

1.600DKK

Vejle

12.10, 20.21

Claudio Giulianelli. 'Storie di Burattini'

Vurdering

4.000DKK

Startpris

2.600DKK

Vejle

12.10, 19.21

Illa. 'Anastasia'

Vurdering

6.200DKK

Startpris

5.000DKK

Vejle

12.10, 19.00

Egon Banke. 'Vinteraften'

Vurdering

1.100DKK

Startpris

550DKK

Roskilde

11.10, 15.31

Jens Sørensen. Bakkesangerinde, 1929

Vurdering

3.200DKK

Startpris

2.400DKK

Vejle

12.10, 20.08

Viggo Pedersen. ' Klar frostdag fra Roskilde' , olie på lærred.

Vurdering

10.500DKK

Startpris

5.200DKK

Odense

8.10, 19.35

Harald Foss. Landskab

Vurdering

1.100DKK

Startpris

750DKK

Roskilde

11.10, 19.40

Benny Doré (f. 1946): Komposition, olie på lærred 'Chinese I' - 1984

Vurdering

1.400DKK

Startpris

550DKK

Hørsholm

12.10, 12.42

Ubekendt kunstner: Komposition med to kvinder

Vurdering

1.400DKK

Startpris

600DKK

Hørsholm

11.10, 17.55

Jørgen Nash. 'Gubben Noach', 1950 (cd)

Vurdering

54.000DKK

Startpris

20.000DKK

Vejle

9.10, 19.29

Lene Wiklund. Olie på lærred 'Egaa Meadow stream with red bridge'

Vurdering

1.100DKK

Startpris

550DKK

Odense

11.10, 15.58

Ottar Helge Johanessen. Landskab (cd)

Vurdering

2.800DKK

Startpris

1.600DKK

Vejle

12.10, 19.02

Ottar Helge Johanessen. Landskab (cd)

Vurdering

2.800DKK

Startpris

1.600DKK

Vejle

12.10, 19.08

Ottar Helge Johanessen. Landskab (cd)

Vurdering

2.800DKK

Startpris

1.600DKK

Vejle

12.10, 19.14

Ottar Helge Johanessen. Landskab (cd)

Vurdering

2.800DKK

Startpris

1.600DKK

Vejle

12.10, 19.11

Helle Bang. 'Åen', olie på lærred (cd)

Vurdering

6.800DKK

Startpris

4.200DKK

Vejle

12.10, 19.14

Alicja Slabon-Urbaniak. Komposition med skibe, olie på lærred (cd)

Vurdering

5.400DKK

Startpris

4.200DKK

Vejle

8.10, 19.21

Grethe Tranberg. 'Konvent' (cd)

Vurdering

7.600DKK

Startpris

3.800DKK

Vejle

12.10, 20.01

  • Om os
  • Om Lauritz.com
  • Eller ring på tlf. +45 44509800


Brug af denne hjemmeside forudsætter accept af aftalerne om købs- og salgsbetingelser samt persondatapolitik

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)