Mogens Hertz . Gårdparti fra Bornholm. (cd)

Vurdering

DKK 5.400

Odense

6478696

Mogens Hertz (1909-1999). Gårdparti fra Bornholm. Olie på lærred. Sign. Mogens Hertz. 54 x 73 cm (56x75 cm.)

DKK 2.800

Bertil Sjøberg. Parti fra Bornholm , olie på lærred (cd)

Odense 27. nov.

Vurdering

Mogens Ege (1893-1946): Motiv fra Bornholm
Hørsholm 22. nov.

Vurdering

Mogens S. Andersen. 'Regnfan og Hjortetrøst'
København 23. nov.

Vurdering

2.200

Ellen Elisa Scheelke. Opstilling. (cd)
Odense 22. nov.

Vurdering

Svend Nielsen. Bymotiv m/ personer, Allinge. (cd)
Odense 23. nov.

Vurdering

Ludvig Holm (1884-1954): Parti med gård - olie på lærred
Hørsholm 22. nov.

Vurdering

W. Beattie-Brown: Solnedgangslandskab med træer ved et vandhul
Hørsholm 22. nov.

Vurdering

Hilmar Riberholdt Gronendaal v Rotterdam. Olie på lærred.
Aalborg 27. nov.

Vurdering

Mogens Skyum. 'Avignon' 1949
Roskilde 23. nov.

Vurdering

Hørsholm 23. nov.

Vurdering

2.400

1.300

Alfred Larsen. Gårdeksteriører, olie på lærred
Odense 22. nov.

Vurdering

Preben Wölck. 'Den gamle købmandsgård i Sdr. Dråby', 1974
Aarhus 23. nov.

Vurdering

2.800

Ubekendt kunstner. Alpeparti
Vejle 22. nov.

Vurdering

1.200

Tine Hind. 'Close to you' (cd)
Vejle 23. nov.

Vurdering

2.800

Ingolf Due. Skovparti, olie på lærred
Odense 24. nov.

Vurdering

Axel P Jensen. Landskabsparti. (cd)
Odense 23. nov.

Vurdering

5.400

4.200

Erik Jensen (1883-1974). Fra parken og haven ved Svanemosegård på Amager. CD
Hørsholm 23. nov.

Vurdering

Jørn Glob. Landskabsparti
København 23. nov.

Vurdering

800

Lasse Winsløw. Parti fra Randersvej i Viborg, olie på lærred,
Aalborg 22. nov.

Vurdering

Preben Wölck. Byparti, 1948
Aarhus 23. nov.

Vurdering

Ole Kielberg. Landskabsparti fra Daugløkke.
København 23. nov.

Vurdering

800

James B. Danziel. Parti fra en borg under truende skyer
Vejle 29. nov.

Vurdering

Marius Skov. Parti fra Landeck i Tyrol, 1950
Vejle 29. nov.

Vurdering

Frants Henningsen. Skovparti
Aarhus 19:12

Vurdering

Ludvig Holm (1884-1954): Skovparti - olie på lærred
Hørsholm 22. nov.

Vurdering

850