Jens Peter Groth-Jensen (1918-2006): Fire værker, olie på lærred og plade (4) (CD)
Parti fra Vildsund Broen, olie på lærred, sign. og dat. Groth Jensen 1960. 50 x 67 cm. Parti fra Sortedamsøen, olie på lærerd, sign. og dat. Groth Jensen 1966. 50 x 70 cm. Udsigt over søerne ved Søpavilionen, olie på lærred, sign. og dat. Groth Jensen 1970. 32 x 40 cm. Samt Lille Mølle ved Christianshavns Vold, olie på masonit, sign. og dat. Groth Jensen 1967. 31 x 24 cm. Alle fire værker uden rammer.
Auktionen afsluttes: 09. nov. 2024 19:54
1 dag 19 timer 9 minutter 47 sekunder
DKK 1.300