Jens Peter Groth-Jensen (1918-2006): Fire værker, olie på lærred og plade (4) (CD)

Vurdering

Hørsholm

6493796

Parti fra Vildsund Broen, olie på lærred, sign. og dat. Groth Jensen 1960. 50 x 67 cm. Parti fra Sortedamsøen, olie på lærerd, sign. og dat. Groth Jensen 1966. 50 x 70 cm. Udsigt over søerne ved Søpavilionen, olie på lærred, sign. og dat. Groth Jensen 1970. 32 x 40 cm. Samt Lille Mølle ved Christianshavns Vold, olie på masonit, sign. og dat. Groth Jensen 1967. 31 x 24 cm. Alle fire værker uden rammer.

DKK 1.300

Fire glaskupler til Gehrdt Bornebusch & Max Brüel. Solar, 'Fakkellampe' (4)

Odense 09. nov. 19:31

Vurdering

Lene Wiklund Olie på lærred  'Egå v. Egå engsø i august'
Odense 11. nov. 15:05

Vurdering

Omega Speedmaster 'Reduced'. Herrearmbåndsur af stål ref. 3510.50.00
Roskilde 13. nov. 19:33

Vurdering

36.000

28.000

Omega Seamaster Diver 300m. Herrearmbåndsur i stål, Ø 42 mm
Roskilde 13. nov. 19:07

Vurdering

26.000

21.000

Studio Novo Rumo. Lav skænk af Rio palisander, 1960'erne
Aarhus 09. nov. 19:40

Vurdering

23.000

11.500

Kasia Banas. Tre landskabspartier, olie på lærred (3) (cd)
Vejle 09. nov. 18:48

Vurdering

5.400

3.400

Kasia Banas. Landskab med både (cd)
Vejle 10. nov. 19:35

Vurdering

6.800

4.600