Ludvig Holm (1884-1954): Skovparti - olie på lærred

Vurdering

Hørsholm

6491660

Ludvig Holm (1884-1954). Skovparti. Olie på lærred. Signeret Ludvig Holm. 87x120 cm (100x133 cm)

DKK 850

Ludvig Holm (1884-1954): Parti med gård - olie på lærred

Hørsholm 14:00

Vurdering

Niels Holbak. Maleri, parti fra Ribe å. (cd)
Odense 11:20

Vurdering

Niels Holbak, olie på lærred, vinterlandskab (cd)
Odense 11:46

Vurdering

Ingolf Due. Skovparti, olie på lærred
Odense 11. nov. 14:57

Vurdering

Marius Skov. Parti fra Landeck i Tyrol, 1950
Vejle 15. nov. 18:41

Vurdering

Albert Stegler. Landskabsparti med bondegård, 1927
Vejle 20:46

Vurdering

Knud Ove Hilkier (1884-1953) Stående kvinde i frodig have.
Hørsholm 13. nov. 18:30

Vurdering

2.200

Frants Henningsen. Skovparti
Aarhus 13. nov. 18:48

Vurdering

Carl. O. J. Lund: Sti gennem en granskov
Hørsholm 14:56

Vurdering

Ubekendt kunstner. Skovparti med å, olie på lærred
Aalborg 14. nov. 18:31

Vurdering

Hørsholm 09. nov. 19:54

Vurdering

2.400

1.300

Viggo Madsen, Udsigt til Roskilde Domkirke. Olie på plade.
Aalborg 18:10

Vurdering

Mogens S. Andersen. Vinterskov. (cd)
Odense 16. nov. 19:04

Vurdering

Billy Sjur Ohlsen, landskabskomposition, olie på plade
Aalborg 16. nov. 19:53

Vurdering

600

Martin Benson. 'Skov 1'
Roskilde 09. nov. 19:39

Vurdering

Poul Pava. Komposition
København 10. nov. 19:59

Vurdering

6.400

Wilhelm Wils (1880-1960): Parti fra Dyrehavsbakken., maleri
Hørsholm 13. nov. 18:35

Vurdering

4.200

2.200

Hørsholm 09. nov. 16:40

Vurdering

3.400

1.700

Johan Henriques (1882-1956): Gårdparti fra Fyn, olie på lærred, 1951
Hørsholm 14:34

Vurdering

Børge Ruud (1925-2007). Snedækket skovvej. CD
Hørsholm 16:06

Vurdering

850

Ubekendt kunstner. Alpeparti
Vejle 15. nov. 19:33

Vurdering

1.200

Alfred Larsen: Dreng og pige udenfor et bondehus
Hørsholm 16:07

Vurdering

850

Kaj Leopold Holst . Kystparti, olie på lærred
Odense 11. nov. 12:55

Vurdering

Hilmar Riberholdt Gronendaal v Rotterdam. Olie på lærred.
Aalborg 12. nov. 19:35

Vurdering

Peter Chris. ' Harry og Monika' olie på lærred.
Odense 11. nov. 16:41

Vurdering

3.600

1.900