W. Beattie-Brown: Solnedgangslandskab med træer ved et vandhul
William Beattie-Brown (1831–1909): Solnedgangslandskab med træer ved et vandhul Olie på lærred, sign. W. Beattie-Brown A.R.A. 100 x 168 cm.
Afskalninger, krakeleringer, 3 cm revne i lærred
Auktionen afsluttes: 14:32
4 minutter 6 sekunder