Axel P Jensen. Landskabsparti. (cd)

Vurdering

DKK 5.400

Odense

6498395

Axel P. Jensen (1885-1972). Landskabsparti med røde hustage. Olie på lærred. Sign. Axel PL, 47. Mål: 64x90 cm (74x99 cm).

DKK 4.200

Axel P. Jensen (1885-1972): Opstilling med frugt.

Hørsholm 23. nov.

Vurdering

3.600

1.900

Helge Helme. Landskabsparti, olie på lærred. (cd)
Odense 22. nov.

Vurdering

August Dencker. Maleri, landskabsparti. (cd)
Odense 18. nov.

Vurdering

Clemmen Clemmensen (1885-1964). Landskab fra 1956.
Hørsholm 23. nov.

Vurdering

Jens Peter Groth-Jensen (1918-2006): Fire værker, olie på lærred og plade (4) (CD)
Hørsholm 23. nov.

Vurdering

2.400

1.300

Ingolf Due. Skovparti, olie på lærred
Odense 18. nov.

Vurdering

Niels Holbak, olie på lærred, vinterlandskab (cd)
Odense 22. nov.

Vurdering

House doctor, Broste, Coee mfl. Boligtilbehør (53)
København 18. nov.

Vurdering

800