Ellen Elisa Scheelke. Opstilling. (cd)

Vurdering

Odense

6481202

Ellen Elisa Scheelke (1909-1988). Opstilling, olie på lærred, sign. E. Sch. 46, 42,5 x 47,5 cm. (52 x 57) cm.

Marx Leth-Espensen. Opstilling , olie på lærred

Odense 18. nov.

Vurdering

Mogens Hertz: Udsigt over havet, Gudhjem, cd
Hørsholm 16. nov.

Vurdering

7.400

3.600

Mogens Hertz: Høstarbejdere med havet i baggrunden
Hørsholm 16. nov.

Vurdering

4.200

2.200

Leif Ragn-Jensen. Buskbuk (cd)
Vejle 18. nov.

Vurdering

3.000

Leif Ragn-Jensen. Blisbuk (cd)
Vejle 22. nov.

Vurdering

3.000

Frode Kierulf, olie på lærred, kroscene m/ person (cd)
Odense 18. nov.

Vurdering

Gustav P. Rimmer. Norsk fjordparti. (cd)
Odense 22. nov.

Vurdering

Ellen Wilkens & Axel Hansen. Sommerlandskaber m/ køer & person. (2)
Odense 22. nov.

Vurdering

Mogens S. Andersen. Vinterskov. (cd)
Odense 16. nov.

Vurdering

A. Rosbøll. Opstilling med blomster i vase
Vejle 21:16

Vurdering

Ove Valdemar Borch (1891-1969), opstilling med blomster, olie på lærred
Odense 19. nov.

Vurdering

Helge Frederiksen: Opstilling med broget buket med valmuer, bonderoser og påskeliljer på et bord, (cd)
Hørsholm 22. nov.

Vurdering

Erik Kærslund. Havneparti og efterårsskov. (2)
Odense 23. nov.

Vurdering

Svend Danelund,  Opstilling med blomster og kobbertøj, olie på lærred.
Aalborg 18. nov.

Vurdering

Loui Michael. Opstilling m/ krukker.
Odense 23. nov.

Vurdering

Ubekendt kunstner. Skovparti med å, olie på lærred
Aalborg 22. nov.

Vurdering

A. Clausen: Sommerlandskab, 1934
Hørsholm 22. nov.

Vurdering

Edith Geert, opstilling.
Roskilde 20. nov.

Vurdering

Odense 20. nov.

Vurdering

Helge Helme. Landskabsparti, olie på lærred. (cd)
Odense 22. nov.

Vurdering

Ubekendt maler. Landskab med å, 1921
Vejle 22. nov.

Vurdering

Ubekendt kunstner: Udsigt mod Kronborg fra vandet
Hørsholm 22. nov.

Vurdering

850

Axel Bredsdorff. Rygvendt kvinde
Vejle 22. nov.

Vurdering

Preben Wölck. 'Søster Benedikte'
Aarhus 20. nov.

Vurdering

6.800

4.200

Ingolf Due. Skovparti, olie på lærred
Odense 18. nov.

Vurdering