Leonard Olschansky. Figurkomposition (cd)
Leonard Olschansky (f. 1923). Figurkomposition, olie på træplade, sign. Leonard. 36 x 24 cm (40 x 28 cm).
Leonard Olschansky var en af Christianias grundlæggere. Han er ud af en cirkusfamilie som barnebarn af cirkusklovnen Adolf Olschansky.
Slutter om 1 dag 0 timer 42 minutter 30 sekunder