Leonard Olschansky. Cirkuskomposition (cd)
Leonard Olschansky (f. 1923). Cirkuskomposition, olie på træplade, sign. Leonard. 32 x 25 cm (36 x 29 cm).
Leonard Olschansky var en af Christianias grundlæggere. Han er ud af en cirkusfamilie som barnebarn af cirkusklovnen Adolf Olschansky.
Slutter om 1 dag 22 timer 49 minutter 1 sekund