Svend Arvidsen. Kystmotiv ved Tejn, Bornholm. (cd)

Vurdering

Odense

6480414

Svend Arvidsen (f. 1908). Kystmotiv ved Tejn, Bornholm, olie på lærred, sign. 'Til min ven Leif fra Svend', olie på lærred, 68 x 98 cm. (77 x 106) cm.

Svend Nielsen. Gadeparti fra Bornholm

Vejle 09. nov. 20:39

Vurdering

650

Aalborg 13. nov. 20:26

Vurdering

60.000

40.000

Frederik Drews, olie på lærred, interiør
Odense 15. nov. 18:58

Vurdering

Svend Saabye. Svømmende laks på jagt efter maddingen. (cd)
Odense 13. nov. 19:45

Vurdering

52.000

38.000

Frants Henningsen. Skovparti
Aarhus 13. nov. 18:48

Vurdering

Kaj Leopold Holst . Kystparti, olie på lærred
Odense 11. nov. 12:55

Vurdering

Axel Bredsdorff m.m., olie på lærred, landskaber (3)
Odense 11. nov. 13:37

Vurdering

James B. Danziel. Parti fra en borg under truende skyer
Vejle 19:48

Vurdering

William Hansen. Blomster i vindueskarm. (cd)
Odense 09. nov. 18:47

Vurdering

800

Robert Kemm: Kystparti med muslingsamlere, 19. årh.s slutning
Hørsholm 14:15

Vurdering

6.400

3.200

Hørsholm 09. nov. 16:40

Vurdering

3.400

1.700

Johannes Meyer Andersen. Høstmotiv
Vejle 19:33

Vurdering

Ubekendt kunstner: Kystparti, 1907, sign. M. Enna.
Odense 20:19

Vurdering

Victor Brockdorff. Havemotiv. 1983
Roskilde 09. nov. 19:51

Vurdering

Aage Arbjerg. Landskabsmotiv fra Hirsholmene, 2003
Aarhus 10. nov. 18:20

Vurdering

Troels Trier, olie på lærred, motiv m/ køer (cd)
Odense 11. nov. 13:47

Vurdering

Lauritz Frederiksen. 'Bækkeløb ved Hellebæk', 1917
Vejle 19:41

Vurdering

Poul-Henrik Jensen. Gademotiv med person. (cd)
Odense 16. nov. 18:41

Vurdering

Theo Jensen-Husby, olie på lærred, strandmotiv (cd)
Odense 11. nov. 15:13

Vurdering

Johannes V. Kristensen. Sommeraften ved Dragsholm, 1920
Vejle 19:54

Vurdering

Einer Johansen. Parisermotiv fra Place Piaalle. (cd)
Odense 09. nov. 19:00

Vurdering

600

Jon Gislason. 'Kvinde min'
Aarhus 13. nov. 18:36

Vurdering

15.500

12.000

Harald Wentzel. Motiv med åløb, bjerge i baggrunden (cd)
Odense 11. nov. 15:15

Vurdering

Hans Agersnap: Vinterlandskab
Hørsholm 14:12

Vurdering

Ewald Grauengaard cd. Vinterlandskab, olie på lærred. (cd)
Odense 11. nov. 13:13

Vurdering