Frederik Drews, olie på lærred, interiør

Vurdering

Odense

6493478

Frederik Drews - Pseudonymer Svend Lynge, E. Schneider, Carl Birksö og Poul Rønne. (1909-1960). Interiør, olie på lærred, sign. E. Schneider, 55 x 65 cm. (64 x 75) cm.

Poul Friis Nybo. Interiør med sortklædt kvinde

Vejle 06. dec.

Vurdering

Frederik Konstell-Gaardson. 'I høst', kopi efter L.A. Ring
Vejle 16:15

Vurdering

Allan Karms. Interiør. (cd)
Odense 06. dec.

Vurdering

1.300

Svend Nielsen. Bymotiv m/ personer, Allinge. (cd)
Odense 07. dec.

Vurdering

Ellen Elisa Scheelke. Opstilling. (cd)
Odense 02. dec.

Vurdering

Axel Halldin. Interiør m/ person. (cd)
Odense 07. dec.

Vurdering

Carl Peter Hedelain. Havneparti
Aarhus 30. nov.

Vurdering

Aalborg 18:40

Vurdering

Christian Møllgaard. Maleri, marinemotiv med københavn. (cd)
Odense 06. dec.

Vurdering

1.500

Svend Danelund,  Opstilling med blomster og kobbertøj, olie på lærred.
Aalborg 04. dec.

Vurdering

Carl Wilhelmine Clara. Maleri, olie på lærred, exteriør
Odense 06. dec.

Vurdering

Frederik Engelfelt. Fiskerleje m/ både.
Odense 06. dec.

Vurdering

Poul-Henrik Jensen. Gademotiv med person. (cd)
Odense 30. nov.

Vurdering

Marx Leth-Espensen. Opstilling , olie på lærred
Odense 05. dec.

Vurdering

Carl von Schmidt-Phiseldeck. Landskabsparti, 1891
Vejle 06. dec.

Vurdering

Ellen Wilkens & Axel Hansen. Sommerlandskaber m/ køer & person. (2)
Odense 06. dec.

Vurdering

Peder Knudsen. Almueinteriør. (cd)
Odense 06. dec.

Vurdering

Robert Hull. Kvindeportræt, olie på plade(cd)
Odense 30. nov.

Vurdering

600

Claus Brusen. Beauty and the Beast. Olie på plade
Aalborg 07. dec.

Vurdering

13.500

5.400

Marna Rix,  Komposition olie på lærred
Aalborg 19:50

Vurdering

5.400

1.500

Jens Ulrich Petersen. 'Snoremænd'
Vejle 30. nov.

Vurdering

Jens Ulrich Petersen. Figurkomposition
Vejle 30. nov.

Vurdering

7.000

4.400

Odense 02. dec.

Vurdering

600

Thorvald Pedersen, opstilling, olie på lærred
Odense 06. dec.

Vurdering

1.000

Kristina Fette. Komposition. (cd)
Odense 05. dec.

Vurdering