Axel Bredsdorff m.m., olie på lærred, landskaber (3)

Vurdering

DKK 1100

Odense

6446697

Axel Bredsdorff (1883-1947), S. Melchior Hansen (1908-1977) & Peter Klitz (1874-1955), landskaber, olie på lærred & malt på plade, sign., 42 x 59 cm (51 x 68 cm), 29 x 40 cm (40,5 x 50,5 cm) & 41 x 57 cm (51 x 67 cm). (3)

Gustav P. Rimmer. Norsk fjordparti. (cd)

Odense 08. nov. 18:42

Vurdering

Victor Brockdorff. Havemotiv. 1983
Roskilde 02. nov. 16:04

Vurdering

Hermann Nowak. Høstscene m/ personer, lurende uvejr i baggrunden.
Odense 05. nov. 19:07

Vurdering

Victor Isbrand. Opstilling
Roskilde 06. nov. 20:26

Vurdering

Frode Kierulf, olie på lærred, kroscene m/ person (cd)
Odense 02. nov. 13:16

Vurdering

Johan Henriques (1882-1956): Selvportræt ved staffeli
Hørsholm 02. nov. 16:33

Vurdering

Frederik Engelfelt. Fiskerleje m/ både.
Odense 08. nov. 18:48

Vurdering

Ubekendt kunstner. Landskab m/ siddende bondekone.
Odense 08. nov. 18:54

Vurdering

1.300

Aarne Alanko. Klippelandskab ved sø, bjerg i baggrunden. (cd)
Odense 06. nov. 18:36

Vurdering

Franz Sedivy. Kvindeportræt samt skitsen. (2) (cd)
Odense 02. nov. 17:20

Vurdering

11.000

6.800

Kasia Banas. Tre landskabspartier, olie på lærred (3) (cd)
Vejle 02. nov. 18:28

Vurdering

5.400

3.400

Kasia Banas. Landskab med både (cd)
Vejle 03. nov. 19:24

Vurdering

6.800

4.600