Ewald Grauengaard cd. Vinterlandskab, olie på lærred. (cd)

Vurdering

DKK 1100

Odense

6401612

Ewald Grauengaard (1889-1962) cd. Vinterlandskab, olie på lærred, sign. Mål. 67x80 cm. (85x97) (cd)

Ewald Petersen . Olie på lærred . Vinterlandskab. (cd)

Odense 02. nov. 16:06

Vurdering

Niels Holbak, olie på lærred, vinterlandskab (cd)
Odense 08. nov. 11:46

Vurdering

Johannes V. Kristensen. Sommeraften ved Dragsholm, 1920
Vejle 17:00

Vurdering

Kaj Leopold Holst . Kystparti, olie på lærred
Odense 02. nov. 17:12

Vurdering

Troels Trier, olie på lærred, motiv m/ køer (cd)
Odense 02. nov. 16:04

Vurdering

Frode Kierulf, olie på lærred, kroscene m/ person (cd)
Odense 02. nov. 13:16

Vurdering

Vejle 05. nov. 19:47

Vurdering

5.400

3.000

Ubekendt maler. Landskab med å, 1921
Vejle 19:00

Vurdering

Anton Doll (1826-1887). Maleri, vinterparti med personer og huse. 53x90 cm.
Odense 12. nov. 19:32

Vurdering

20.000

16.000

A. K. Kieldrup. Landskab med gårdparti
Aarhus 05. nov. 20:00

Vurdering

6.400

Viggo Clausen. Landskabsparti fra Svinkløv, 1913
Vejle 17:09

Vurdering

Albert Stegler. Landskabsparti med bondegård, 1927
Vejle 08. nov. 20:46

Vurdering

Odd Moe. ’Psykodramatisk landskab’ (cd)
Vejle 02. nov. 18:34

Vurdering

18.500

8.600

Jimmy Jørgensen. Abstrakt komposition (cd)
Vejle 03. nov. 18:53

Vurdering

9.400

5.200

Christian Blache. Havneparti fra Toldboden, København.
Odense 12. nov. 20:19

Vurdering

6.400

Carl von Schmidt-Phiseldeck. Landskabsparti, 1891
Vejle 17:15

Vurdering

Hans Agersnap. Hedelandskab
Vejle 05. nov. 19:53

Vurdering

Kai Lindemann. Landskab. 1986
Roskilde 06. nov. 19:16

Vurdering

4.200

800

Otto Nielsen, landskab m/ huse (cd)
Odense 02. nov. 16:14

Vurdering

Aalborg 05. nov. 20:00

Vurdering

60.000

40.000

Aage Arbjerg. Landskabsmotiv fra Hirsholmene, 2003
Aarhus 04. nov. 18:56

Vurdering

Ilio Giannaccini. Landskab med enspændervogn
Vejle 17:45

Vurdering

600

Ubekendt kunstner: Landskabsparti, olie på lærred
Hørsholm 14:30

Vurdering

Ingolf Due. Skovparti, olie på lærred
Odense 02. nov. 13:56

Vurdering

Ubekendt kunstner: Kystparti, 1907, sign. M. Enna.
Odense 08. nov. 20:19

Vurdering