Johannes V. Kristensen. Sommeraften ved Dragsholm, 1920
Johannes Valdemar Kristensen (1885-1962). Sommeraften ved Dragsholm, Sjælland, olie på lærred, sign. 19 Johs. V. Kristensen 20. 55 x 55 cm (63 x 63 cm).
Slutter om 10 dage 20 timer 48 minutter 29 sekunder