Ubekendt kunstner: Kystparti, 1907, sign. M. Enna.

Vurdering

DKK 1400

Odense

6495407

Ubekendt kunstner: Kystparti med både og huse, olie på lærred, sign. M. Enna, 1907. Mål: 32x44 cm. (46x58)

Frederik Engelfelt. Fiskerleje m/ både.

Odense 08. nov. 18:48

Vurdering

Theo Jensen-Husby, olie på lærred, strandmotiv (cd)
Odense 02. nov. 13:15

Vurdering

Holger Jerichau (1861-1900). To akvareller med kystpartier (2)
Hørsholm 05. nov. 19:56

Vurdering

Ubekendt kunstner. Skovparti med å, olie på lærred
Aalborg 06. nov. 20:19

Vurdering

Ubekendt kunstner: Landskabsparti, olie på lærred
Hørsholm 14:30

Vurdering

Anton Doll (1826-1887). Maleri, vinterparti med personer og huse. 53x90 cm.
Odense 12. nov. 19:32

Vurdering

20.000

16.000

Ubekendt kunstner. Landskab
Roskilde 04. nov. 19:15

Vurdering

Ubekendt kunstner: Parti med kirker og marker, olie på lærred
Hørsholm 14:53

Vurdering

800

Ubekendt kunstner. Omfavnende par.
Odense 02. nov. 16:10

Vurdering

Ubekendt kunstner. Landskabsparti med gård og å
Vejle 17:30

Vurdering

600

Kaj Leopold Holst . Kystparti, olie på lærred
Odense 02. nov. 17:12

Vurdering

Bent Jensen samt ubekendt kunstner. To kompositioner. (2).
Odense 02. nov. 14:38

Vurdering

Ubekendt kunstner: Kvinde i rød kjole, olie på lærred - 1934
Hørsholm 12:59

Vurdering

800

Ubekendt kunstner. 19. Årh. Maleri med lyserøde roser.
Hørsholm 19:55

Vurdering

Ubekendt kunstner. Portræt af ung kvinde.
Odense 08. nov. 19:33

Vurdering

Ubekendt kunstner. Landskab m/ siddende bondekone.
Odense 08. nov. 18:54

Vurdering

1.300

Ubekendt maler. Udsigt over bjergsø, i forgrunden kloster
Vejle 17:33

Vurdering

Otto Nielsen, landskab m/ huse (cd)
Odense 02. nov. 16:14

Vurdering

Alex Andersen. Havneparti m/ person & både (cd)
Odense 02. nov. 13:12

Vurdering

Ubekendt maler. Landskab med å, 1921
Vejle 19:00

Vurdering

F.C Kiærskou. Kystparti antageligt fra Vejle Fjord
Vejle 17:12

Vurdering

Holger Lübbers. Kystparti
Aarhus 05. nov. 20:01

Vurdering

Ubekendt kunstner. Religiøs scene
København 02. nov. 18:26

Vurdering

Viggo Clausen. Landskabsparti fra Svinkløv, 1913
Vejle 17:09

Vurdering

Johannes Andersen. Landskab m/ to personer m.m. (2)
Odense 02. nov. 16:10

Vurdering