Lise Malinovsky. Komposition (cd)

Vurdering

Vejle

6497650

Lise Malinovsky (f. 1957). Komposition, akvarel samt bly og oliekridt på papir, sign. i bly Lise Malinovsky. H. 37 cm, B. 28 cm ( 55 x 43 cm).

Jørn Ladegaard. Komposition. (cd)

Odense 23. nov.

Vurdering

Jon Gislasson. Komposition. akvarel på papir på plade
Odense 30. nov.

Vurdering

Knud Jans (1916-1985): Tre værker, collage, mixed media samt olie (CD)
Hørsholm 23. nov.

Vurdering

850

Ubekendt kunstner. El Escorial
København 22. nov.

Vurdering

Jørgen Haugen Sørensen. Komposition, akvarel 1974
Roskilde 27. nov.

Vurdering

Carl Bloch. Hoved af Italienerinde
Aarhus 28. nov.

Vurdering

Vejle 25. nov.

Vurdering

Axel Hou. Skt. Petri Kirke
København 22. nov.

Vurdering

Felix Pedersen. Kompositioner - 'Vejrlig' & 'Syreregnskov'. (2)
Odense 23. nov.

Vurdering

600

Frans Kannik. Erotiske kompositioner mm. 3 akvareller samt 3 tryk (6)
Roskilde 23. nov.

Vurdering

2.800

Franz Füchsel, vittighedstegninger, tusch m.m., 1970'erne (30)
Odense 24. nov.

Vurdering

Johan Michael Sattler. Portræt af Leonardo Da Vinci. Bly på papir. Sign.
Aalborg 27. nov.

Vurdering

Alf Pedersen. Komposition. `Nero` 100x120 cm.
Odense 27. nov.

Vurdering

6.400

3.400

Malene Landgreen, abstrakt komposition, gouache 2002
Roskilde 23. nov.

Vurdering

2.400

850

Kai Evald Christiansen. Abstrakt komposition, 1973
Aarhus 19:47

Vurdering

Henry Heerup, tegninger / bordkort, 'ERNA & Karlo' med kande, hjerte m.m. (2)
Odense 30. nov.

Vurdering

6.800

3.600

Martin Brachér. Komposition
Aarhus 30. nov.

Vurdering

2.800

Odense 28. nov.

Vurdering

Lena Kühl. Komposition
Aarhus 26. nov.

Vurdering

Lena Kühl. Abstrakt komposition
Aarhus 22. nov.

Vurdering

3.200

1.800

Aarhus 26. nov.

Vurdering

5.200

2.200

Jon Gislason. Komposition
Vejle 27. nov.

Vurdering

10.500

7.000

Jon Gislason. Komposition
Vejle 27. nov.

Vurdering

10.000

5.200

Anne-Marie Brauge. Figurkomposition, olie på lærred (cd)
Vejle 26. nov.

Vurdering

4.800

2.200

Lene Wiklund Olie på lærred  'Egå v. Egå engsø i august'
Odense 24. nov.

Vurdering