Vurdering

Aalborg

6499328

Johann Michael Sattler (1786-1847). Portrættegning af Leonardo Da Vinci. Bly på papir. Signeret J. M. Satler Fecit samt betegnet Leonardo Da Vinci. Arkmål 14,5x11,5 cm. (34x30 cm).

David Spiller. 'Wild Thing' . Limited edition screen-print. (cd)

Aalborg 23. nov.

Vurdering

38.000

18.000

Augusta Dohlmann. Vingren med drueklase
Vejle 26. nov.

Vurdering

3.000

1.500

Vejle 25. nov.

Vurdering

Preben Wölck. 'Interiør fra mit primitive værelse..'
Aarhus 23. nov.

Vurdering

Lone Kingo Ingwersen. 'Betonvæg', Tirpitz 2024
Vejle 23. nov.

Vurdering

Ubekendt kunstner. To abstrakte kompositioner. Midt 1900-tallet. (2)
Odense 30. nov.

Vurdering

600

Par antikke indokinesiske portrætter. (2)
Aalborg 27. nov.

Vurdering

Gottfred Eickhoff. 'Pigehoved'
Roskilde 24. nov.

Vurdering

6.800

3.000

Torben von Deyen, 'Fire' 2005, Olie på lærred
Aalborg 23. nov.

Vurdering

11.000

2.800

Torben von Deyen, 'Earth' 2005. Olie på lærred
Aalborg 25. nov.

Vurdering

8.000

2.800

Torben von Deyen, 'Water' 2006. Olie på lærred
Aalborg 25. nov.

Vurdering

8.000

2.800

Odense 30. nov.

Vurdering

Odense 26. nov.

Vurdering

3.400

Lise Malinovsky. Komposition (cd)
Vejle 23. nov.

Vurdering

1.500

'Ossians und Sineds Lieder', bind 1-4 samt 'Nachlese zu Sineds Lieder' på tysk, 1784 (5)
Hørsholm 24. nov.

Vurdering

600

Herman C. Kähler m.fl. for Kähler: Fire dele lertøj, 1915-1930'erne (4)
Hørsholm 23. nov.

Vurdering

3.200

Johannes Larsen. To fugle træsnit. (2)
Roskilde 22. nov.

Vurdering

4.200

2.200

Ulysse Nardin: Skibsur i kasse af mahogni
Hørsholm 24. nov.

Vurdering

10.500

8.000

Ib Spang Olsen. 'Noget om Nanette', litografier. (4) (cd)
Odense 30. nov.

Vurdering

900

Frans Kannik. Erotiske kompositioner mm. 3 akvareller samt 3 tryk (6)
Roskilde 23. nov.

Vurdering

2.800

Ubekendt kunstner. El Escorial
København 22. nov.

Vurdering

Odense 30. nov.

Vurdering

900

Henry Heerup, tegninger / bordkort, 'ERNA & Karlo' med kande, hjerte m.m. (2)
Odense 30. nov.

Vurdering

6.800

3.600

Ib Spang Olsen. 'Noget om Nanette', litografier. (5) (cd)
Odense 30. nov.

Vurdering

900