Malene Landgreen, abstrakt komposition, gouache 2002

Vurdering

Roskilde

6498234

Malene Landgreen (1962), abstrakt komposition, gouache på papir. Sign. og dat. Malene Landgreen 2002. 50 x 70 cm. (cd) Fremstår med dedikation samt uden ramme.

DKK 850

Frans Kannik. Erotiske kompositioner mm. 3 akvareller samt 3 tryk (6)

Roskilde 23. nov.

Vurdering

2.800

Osmund Hansen. Samling 3 gouache samt 7 litografier. (10)
Roskilde 23. nov.

Vurdering

800

Lene Wiklund Olie på lærred  'Egå v. Egå engsø i august'
Odense 24. nov.

Vurdering

Vejle 25. nov.

Vurdering

Camilla Klokker. Komposition uden titel.
Roskilde 23. nov.

Vurdering

2.800

Preben Hornung: Komposition. Litografi
Roskilde 23. nov.

Vurdering

Kai Kristiansen, tilskrevet. Fritstående skrivebord af teak
Roskilde 23. nov.

Vurdering

4.600

Hørsholm 23. nov.

Vurdering

2.400

1.300

Georg Jensen samt Hans Hansen: Diverse dele bestik (11)
Hørsholm 23. nov.

Vurdering

1.700

Achille & Pier Giacomo Castiglioni for Flos. Gulvlampe, model 'Toio'
København 23. nov.

Vurdering

5.200

Stouby Furniture. Tre-personers fritstående sofa, model Eva, cognacfarvet Firenze læder
Odense 27. nov.

Vurdering

21.000

16.500

Peter Hvidt & Orla Mølgaard-Nielsen. Fritstående skrivebord af eg, 1960'erne
Roskilde 27. nov.

Vurdering

Bertel Thorvaldsen med 'Håbets gudinde', figur af bisquit porcelæn
Roskilde 22. nov.

Vurdering

Poul Henningsen. PH80, standerlampe.
København 23. nov.

Vurdering

800

Bing og Grøndahl. Empire fiskefad 65 cm.
Roskilde 25. nov.

Vurdering

Wilhelm Freddie (1909-1995), Komposition med kvinde, Litografi i farver (cd)
Odense 30. nov.

Vurdering

2.800

1.900

Stagg. Dobbelt stor trommepedal samt Mapex stol. (2)
Odense 27. nov.

Vurdering

Ubekendt kunstner. El Escorial
København 22. nov.

Vurdering

Lena Kühl. Abstrakt komposition
Aarhus 22. nov.

Vurdering

3.200

1.800

Aarhus 26. nov.

Vurdering

5.200

2.200

Evald Nielsen. 'Bestik No. 3' af hammerslået sølv. (75)
København 19:39

Vurdering

23.000

11.500

Kai Evald Christiansen. Abstrakt komposition, 1973
Aarhus 19:47

Vurdering

Jon Gislason. Komposition
Vejle 27. nov.

Vurdering

10.000

5.200

Jon Gislason. Komposition
Vejle 27. nov.

Vurdering

10.500

7.000

Royal Copenhagen.  'Blå Blomst'.  Service af porcelæn ( 72)
København 22. nov.

Vurdering

1.500