+45 4450 9800

Velkommen til Lauritz.com

Favoritter

Log ind

Velkommen til Lauritz.com

Lauritz.com

Maleri og skulpturer

Tegninger

27 varer

Ingolf Due. Skovparti, olie på lærred

Ingolf Due. Skovparti, olie på lærred

Vurdering

1.100DKK

Startpris

550DKK

Odense

8.10, 13.44

Leif Lage, komposition, akvarel. cd.

Vurdering

1.100DKK

Startpris

550DKK

Odense

8.10, 14.13

Per Kirkeby. Komposition, med dedikation fra 04

Vurdering

6.800DKK

Startpris

2.800DKK

Aarhus

8.10, 18.40

Jakob Weidemann (1923-2001): 'Nude', 1943., CD

Vurdering

2.800DKK

Startpris

1.400DKK

Hørsholm

9.10, 19.33

Jacoba Niepoort. Komposition

Vurdering

27.000DKK

Startpris

16.000DKK

Vejle

9.10, 19.33

Lene Wiklund. Olie på lærred 'Egaa Meadow stream with red bridge'

Vurdering

1.100DKK

Startpris

550DKK

Odense

11.10, 15.58

Otto Bache: Portræt af Forpagter Schumacher, bly

Vurdering

1.400DKK

Startpris

650DKK

Hørsholm

11.10, 17.46

Axel Hou. Stk. Petri Kirke

Vurdering

1.100DKK

Startpris

750DKK

København

11.10, 18.00

Ubekendt kunstner. El Escorial

Vurdering

1.100DKK

Startpris

750DKK

København

11.10, 18.03

Per Eli . Figur Komposition. Mixed media på papir.

Vurdering

3.000DKK

Startpris

2.200DKK

Odense

12.10, 16.30

Paul Gadegaard (1920-1992): Herreportræt, kul på papir, 1946 (CD)

Vurdering

2.800DKK

Startpris

1.400DKK

Hørsholm

12.10, 18.15

Gitz-Johansen. 'Lysestagen', gouache

Vurdering

3.000DKK

Startpris

1.400DKK

Vejle

12.10, 20.05

Gitz-Johansen. Komposition med nøgen kvinde, oliekridt

Vurdering

3.000DKK

Startpris

1.400DKK

Vejle

12.10, 20.11

Gitz-Johansen. Komposition med kvindeprofil og fugl, gouache

Vurdering

3.000DKK

Startpris

1.400DKK

Vejle

12.10, 20.13

Gitz-Johansen. Komposition med nøgen kvinde, oliekridt

Vurdering

3.000DKK

Startpris

1.400DKK

Vejle

12.10, 20.15

Gitz-Johansen. Komposition med dansende kvinde, tusch og gouache

Vurdering

2.000DKK

Startpris

1.400DKK

Vejle

12.10, 20.17

Gitz-Johansen. To naturskildringer fra Lapland (2)

Vurdering

2.000DKK

Startpris

1.400DKK

Vejle

12.10, 20.20

Gitz-Johansen. Komposition med nøgen kvinde og rensdyr, oliekridt

Vurdering

2.000DKK

Startpris

1.400DKK

Vejle

12.10, 20.27

Gitz-Johansen. To tegninger af samekvinder (2)

Vurdering

2.000DKK

Startpris

1.400DKK

Vejle

12.10, 20.29

Gitz-Johansen. Syv samiske landskabsmotiver fra Nordsverige, 1954 (7)

Vurdering

5.000DKK

Startpris

2.800DKK

Vejle

12.10, 20.37

Gitz-Johansen. To tegninger af samekvinder (2)

Vurdering

3.000DKK

Startpris

1.400DKK

Vejle

12.10, 20.39

Gitz-Johansen. Komposition med kvinde med kyse, oliekridt og gouache

Vurdering

3.000DKK

Startpris

1.400DKK

Vejle

12.10, 20.41

Gitz-Johansen. Komposition med samekvinde, gouache og oliekridt

Vurdering

3.000DKK

Startpris

1.400DKK

Vejle

12.10, 20.42

Lene Wiklund Olie på lærred  'Egå v. Egå engsø i august'

Vurdering

1.100DKK

Startpris

550DKK

Odense

14.10, 15.13

Ann-Dorte Nielsen. Fire pasteller og tre tegninger udført på Balkan (7)

Vurdering

1.100DKK

item.HighestBidLabel

750DKK

Aalborg

18.10, 19.55


  • Om os
  • Om Lauritz.com
  • Eller ring på tlf. +45 44509800


Brug af denne hjemmeside forudsætter accept af aftalerne om købs- og salgsbetingelser samt persondatapolitik

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)