Ubekendt maler. Klippelandskab med jæger og jagthund

Vurdering

DKK 1100

Vejle

6490133

Ubekendt maler, 18-1900-tallet. Klippelandskab med jæger og jagthund, olie på plade, usign. 25 x 34 cm (38 x 47 cm).

Ubekendt maler. Strandparti

Ubekendt maler. Strandparti

Vejle 18 okt.

Vurdering

Ubendt maler. Søparti med promenade
Vejle 18 okt.

Vurdering

Ubekendt maler. Et hvil på en landevej
Vejle 21 okt.

Vurdering

Ubekendt kunstner. Portræt af ung kvinde.
Odense 25 okt.

Vurdering

Ubekendt maler. Landskab med å, 1921
Vejle 18 okt.

Vurdering

Ubekendt kunstner. Landskab
Roskilde 18 okt.

Vurdering

Dansk maler, 1800-tallet. Ved et gadekær
Vejle 18 okt.

Vurdering

Viggo Clausen. Landskabsparti fra Svinkløv, 1913
Vejle 18 okt.

Vurdering

Ubekendt kunstner, olie på lærred, komposition
Odense 18 okt.

Vurdering

Aage Strand og Ubekendt kunstner. Sommerlandskab & vinterlandskab. (2)
Odense 26 okt.

Vurdering

Ubekendt kunstner. Omfavnende par.
Odense 19 okt.

Vurdering

Ubekendt maler. Udsigt over bjergsø, i forgrunden kloster
Vejle 18 okt.

Vurdering

Et par biedermeier-portrætter, omkr. 1830 (2)
Vejle 18 okt.

Vurdering

600

Folmer Bonnén. kornmark og skovbryn Olie på plade
Aalborg 22 okt.

Vurdering

Marx Leth-Espensen. Opstilling , olie på lærred
Odense 26 okt.

Vurdering

Friedrich Frotzel. Kystlandskab, 1927
Vejle 18 okt.

Vurdering

600

Ældre blomstermaleri med roser, liljekonvaller mm - olie på lærred
Hørsholm 22 okt.

Vurdering

1.900

Ældre blomstermaleri med jordbær - olie på lærred
Hørsholm 22 okt.

Vurdering

950

Ubekendt kunstner. Landskabsparti med gård og å
Vejle 18 okt.

Vurdering

I. L. Jensens skole. Opstilling med roser, 23 x 30 cm.
Odense 18 okt.

Vurdering

10.500

4.600

Henri Linguet. Parti fra Sydfrankrig
Vejle 18 okt.

Vurdering

Odense 17 okt.

Vurdering

Ubekendt kunstner. Skovparti med å, olie på lærred
Aalborg 22 okt.

Vurdering

Asger Andersen. Maske komposition. Olie på karton
Aalborg 22 okt.

Vurdering

Svend Bagger: Gårdparti med vogn, olie på plade
Hørsholm 22 okt.

Vurdering

1.900

1.000

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.23)