Jeppe Andreas Larsen. Hedelandskab. (cd)

Vurdering

DKK 2.800

Odense

6497406

Jeppe Andreas Larsen (1935-1984). Hedelandskab, olie på plade - enkelte mrk., sign. JAL, 42 x 54 cm. (45 x 57) cm.

Andreas Friis. Sydlandsk motiv m/ huse & landskab. (2)

Odense 23. nov.

Vurdering

Svend Aage Tauscher. Landskaber m/ personer. (2)
Odense 23. nov.

Vurdering

600

Alfred Larsen. Gårdeksteriører, olie på lærred
Odense 22. nov.

Vurdering

Folmer Bonnén. kornmark og skovbryn Olie på plade
Aalborg 19:28

Vurdering

600

Frank Hammershøj. Abstrakt landskabskomposition (cd)
Odense 16. nov.

Vurdering

4.800

Hugo Larsen. Hesselagergaard, olie på lærred, sign
Aalborg 19:48

Vurdering

800

Billy Sjur Ohlsen, landskabskomposition, olie på plade
Aalborg 16. nov.

Vurdering

600

Helge Christensen, cd. Havneparti med garn.
Odense 16. nov.

Vurdering

Christian Pedersen Bellinge, olie på lærred, høstscene (cd)
Odense 18. nov.

Vurdering

Johannes Johannessen. Norsk dallandskab, Balestrand, 1922
Vejle 22. nov.

Vurdering

Emil Jensen. Komposition (cd)
Vejle 23. nov.

Vurdering

Asger E. Bremer. Landskab m/ hus (cd)
Odense 23. nov.

Vurdering

Erik Kærslund. Havnemotiv m/ både. (cd)
Odense 18:55

Vurdering

Holger Lübbers. Kystparti
Aarhus 21. nov.

Vurdering

Lilly Katharina Siticum. 'Blå-fuglen'
Vejle 16. nov.

Vurdering

Alex Andersen. Havneparti m/ person & både (cd)
Odense 18. nov.

Vurdering

Knud Kristensen . ' Mand i landsby' , Olie på plade (cd)
Odense 23. nov.

Vurdering

3.600

1.900

Ubekendt maler. Klippelandskab med jæger og jagthund
Vejle 22. nov.

Vurdering

Claus Brusen. Beauty and the Beast. Olie på plade
Aalborg 23. nov.

Vurdering

13.500

5.400

Gustav P. Rimmer. Norsk fjordparti. (cd)
Odense 22. nov.

Vurdering

Preben Wölck. Vinterparti, 1956
Aarhus 23. nov.

Vurdering

Kurt Carendi. Komposition med fire børn (cd)
Vejle 21. nov.

Vurdering

4.200

2.400

Jens Bilgram. Klovn olie på plade sign.
Aalborg 16. nov.

Vurdering

800

Harald Kjær. Indgangsparti. Olie på plade.
Aalborg 19:50

Vurdering

800

Erik Kærslund. Havneparti og efterårsskov. (2)
Odense 23. nov.

Vurdering