Velkommen til Lauritz.com

Velkommen til Lauritz.com

I. L. Jensens skole. Opstilling med roser, 23 x 30 cm.

Vurdering

DKK 10500

Odense

6466288

Ubekendt kunstner, I. L. Jensens skole, 1800/tallet. Opstilling med roser, olie på træ, usigneret. Mærket på bagside, 23 x 30 cm, 27 x 34 cm. Fremstår med rids og slidmærke samt enkelt trykmærke.

DKK 4.600

Ubekendt kunstner NK, I. L. Jensens skole, Opstilling med blomsterkrans, olie på træ,

Vurdering

4.000DKK

Startpris

2.000DKK

Aalborg

10.10, 18.18

Ubekendt kunstner. Opstilling med blomster, 1945.

Vurdering

1.100DKK

Startpris

750DKK

Roskilde

11.10, 19.28

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)