Johannes Johannessen. Norsk dallandskab, Balestrand, 1922

Vurdering

DKK 1100

Vejle

6490154

Johannes Johannessen (1890-1982). Norsk dallandskab fra Balestrand, olie på plade, sign. J. Johannessen 1922. 33 x 25 cm (45 x 36 cm). Fremstår med huller efter søm i kanten.

Plakat med Batman, 'Nonsense! There are no such things as -- uhh', ca. 1966

Vejle 20 okt.

Vurdering

Richard Avedon. Psykedelisk plakat med Paul McCartney, 1968
Vejle 20 okt.

Vurdering

Peter Hvidt & Orla Mølgaard-Nielsen. Daybed af teak, model 'FD-417'
Roskilde 19 okt.

Vurdering

4.600

3.200

Dansk møbeldesign. Rektangulært spisebord af palisander, 1950-60'erne
Roskilde 19 okt.

Vurdering

To store plakater for børnefilm, Looney Tunes og Peter Plys (3)
Vejle 22 okt.

Vurdering

Carl Thomsen (1847-1912). Interiør fra italiensk køkken med mor og børn - 1878.
Hørsholm 22 okt.

Vurdering

10.500

6.400

Albert Petersen, olie på lærred, køkkeninteriør efter fransk motiv (cd)
Odense 25 okt.

Vurdering

Jimmy Jørgensen. Abstrakt komposition (cd)
Vejle 19 okt.

Vurdering

9.400

5.200

Dansk maler, 1600-tallets slutning. 'Lignelsen om de ti brudepiger'
Vejle 22 okt.

Vurdering

10.500

6.400

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.23)