Johannes Andersen. Landskab m/ to personer m.m. (2)
Johannes Andersen (1911-1968). Landskab m/ to personer, olie på lærred, sign. Johs. Andersen 48, 84 x 78 cm. (95 x 89) cm. Med krakeleringer. Samt Ubekendt kunstner (1900-tallet). Motiv med råvildt, indrammet litografisk farvetryk, sign. i tryk EH 1949, 47 x 66 cm. (60,5 x 80,5) cm. (2)
Auktionen afsluttes: 27. nov. 2024 18:25
3 dage 13 timer 7 minutter 28 sekunder