Cocktail ametyst- og diamant- rosetring af 18 kt. hvidguld
Cocktailring af 18 kt. hvidguld prydet med en stor facetslebet ametyst i center omkranset i rosetform af 24 brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.84 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VVS-VS. Stemplet med Birmingham Gold Hallmarks. Ringstr.: 48,5/ 15,5. Front: 1,8 x 2,0 cm. Vægt: ca. 7,5 g. Ringen fremstår med brugsspor.
Auktionen afsluttes: 04. nov. 2024 20:31
3 dage 14 timer 8 minutter 38 sekunder
DKK 13.000