Cocktail ametyst- og diamant- rosetring af 18 kt. hvidguld

Vurdering

DKK 16000

Vejle

6491251

Cocktailring af 18 kt. hvidguld prydet med en stor facetslebet ametyst i center omkranset i rosetform af 24 brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.84 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VVS-VS. Stemplet med Birmingham Gold Hallmarks. Ringstr.: 48,5/ 15,5. Front: 1,8 x 2,0 cm. Vægt: ca. 7,5 g. Ringen fremstår med brugsspor.

DKK 13.000

Hæmatit- og brillant- rosetring af platin, i alt ca. 0.32 ct.

Vejle 04. nov. 20:37

Vurdering

13.000

10.500

Georg Jensen & Wendel. Cocktail diamant- og perlering af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 1.60 ct.
Vejle 31. okt. 20:29

Vurdering

21.000

15.500

Ametyst- og diamantvedhæng af 14 kt. guld og sølv. 1800-tallet.
Hørsholm 07. nov. 20:08

Vurdering

6.400

Ring i rhodineret Sterling sølv.
Odense 05. nov. 19:40

Vurdering

600

Vejle 04. nov. 20:00

Vurdering

10.000

7.600

Ørestikker i rhodineret Sterling sølv.
Odense 05. nov. 19:38

Vurdering

Diamantring af 14 kt. hvidguld, i alt ca. 1.57 ct.
Vejle 07. nov. 20:21

Vurdering

15.500

11.500

Perle- brillantring og et par diamantørestikker af 14 kt. hvidguld (3)
Vejle 31. okt. 19:48

Vurdering

Retro ædelstens- rosetring af 14 kt. guld
Vejle 07. nov. 19:09

Vurdering

5.000

3.600

SOL. Gennembrudt rosetring af platin prydet med peridot og diamanter, i alt ca. 0.36 ct.
Vejle 04. nov. 20:23

Vurdering

16.000

13.000

Light-pink kunzit- og pink diamantvedhæng i 14kt. hvidguld
København 04. nov. 18:07

Vurdering

19.000

11.500

Bernhard Hertz. Ring i 14 kt hvidguld med topas og safirer
Vejle 31. okt. 19:15

Vurdering

Safir- og diamantring i 18 kt. hvidguld
Vejle 19:33

Vurdering

4.600

3.200

Diamantring af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.60 ct
Vejle 07. nov. 18:37

Vurdering

10.000

7.000

Diamantring af 18 kt. hvidguld med gule og hvide diamanter, i alt ca. 1.16 ct.
Vejle 31. okt. 19:20

Vurdering

16.500

13.500

Et par store italienske diamantørestikker af 18 kt. hvidguld (2)
Vejle 04. nov. 20:18

Vurdering

50.000

38.000