SOL. Gennembrudt rosetring af platin prydet med peridot og diamanter, i alt ca. 0.36 ct.

Vurdering

DKK 13.000

Vejle

6491376

SOL. Moderne ring med gennembrudt roset af platin prydet med en rundslebet grøn peridot i center omkranset og flankeret af talrige små brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.36 ct. Carat stemplet i ringskinnen foruden PT950 og SOL, hvor O'et er markeret med en brillantslebet diamant. Ringstr.: 52/ 16,5. Vægt: ca. 7,4 g. Ringen fremstår med brugsspor.

DKK 11.500

Safir- og diamantrosetring af 14 kt. hvidguld

Vejle 28. nov.

Vurdering

3.600

3.000

Deera. Safir- og brillantring af 18 kt. hvidguld, Birmingham 2005
Vejle 28. nov.

Vurdering

10.000

8.000

Brillantring, 14 kt. hvidguld, ringstr. 54/17.25
Aalborg 02. dec.

Vurdering

26.000

19.000