Deera. Safir- og brillantring af 18 kt. hvidguld, Birmingham 2005

Vurdering

DKK 10000

Vejle

6491283

Deera. Tre-stens ring af 18 kt. hvidguld prydet med en smaragdslebet pink safir i center på ca. 0.50 ct. flankeret af to brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.18 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VVS. Stemplet med Birmingham Gold Hallmarks, dateret 2005. Ringstr.: 52/ 16,70. Ringen fremstår med lette brugsspor.

DKK 7.600

Cocktail ametyst- og diamant- rosetring af 18 kt. hvidguld

Vejle 04. nov. 20:31

Vurdering

16.000

13.000

Diamantring af 14 kt. hvidguld, i alt ca. 1.57 ct.
Vejle 07. nov. 20:21

Vurdering

15.500

11.500

SOL. Gennembrudt rosetring af platin prydet med peridot og diamanter, i alt ca. 0.36 ct.
Vejle 04. nov. 20:23

Vurdering

16.000

13.000

Turmalin- og diamantring af 18 kt. hvidguld
Vejle 07. nov. 20:39

Vurdering

10.500

6.400

Diamantring i 18 kt. hvidguld, 1.06 ct.
Vejle 04. nov. 19:21

Vurdering

19.000

15.500

Safir- og diamantring i 18 kt. hvidguld
Vejle 19:33

Vurdering

4.600

3.200

Diamantring af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.60 ct
Vejle 07. nov. 18:37

Vurdering

10.000

7.000

Et par store italienske diamantørestikker af 18 kt. hvidguld (2)
Vejle 04. nov. 20:18

Vurdering

50.000

38.000