Et par store italienske diamantørestikker af 18 kt. hvidguld (2)

Vurdering

DKK 50000

Vejle

6495280

Et par store cocktail ørestikker af 18 kt. hvidguld prydet med samlet 178 brillantslebne diamanter sat i diagonale forløb, i alt ca. 2.64 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS-SI. Stemplet med italienske Gold Hallmarks. Mål: L. 2,2 cm. B. 1,6 cm. Vægt: ca. 17,8 g. Øreringene fremstår med brugsspor. (2)

DKK 38.000

Diamond House. Par brillant solitaire ørestikker af hvidguld, ca 0.90 ct

København 04. nov. 18:40

Vurdering

13.000

9.000

Diamantring af 14 kt. hvidguld, i alt ca. 1.57 ct.
Vejle 07. nov. 20:21

Vurdering

15.500

11.500

Pure Leaf. Fire par ørestikker belagt med 18 kt. guld og hvidguld (8)
København 12:07

Vurdering

800

Pure Leaf. Samling smykker belagt med 18 kt. hvidguld (5)
København 07. nov. 20:45

Vurdering

850

Et par smaragd- og diamantcreoler af 18 kt. guld og hvidguld, i alt ca. 0.56 ct. (2)
Vejle 04. nov. 20:17

Vurdering

18.000

15.500

Brillantring, 14 kit hvidguld, 0.11 ct i æske.
Aarhus 06. nov. 19:33

Vurdering

6.400

5.200

Et par klassiske brillant- rosetørestikker af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 2.20 ct. (2)
Vejle 04. nov. 19:00

Vurdering

54.000

46.000

Light-pink kunzit- og pink diamantvedhæng i 14kt. hvidguld
København 04. nov. 18:07

Vurdering

19.000

11.500

Pure Leaf. Samling smykker belagt med 18 kt. guld (6)
København 07. nov. 13:42

Vurdering

600

Pure Leaf. Samling smykker (10)
København 04. nov. 16:01

Vurdering

1.300

650

Pure Leaf. Samling smykker belagt med 18 kt. hvidguld (6)
København 14:00

Vurdering