Diamantring af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.60 ct
Diamantring af 18 kt. hvidguld prydet med 10 baguetteslebne diamanter omkranset af 20 mindre brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.60 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS-SI. Stemplet med Birmingham import gold Hallmarks.
vægt ca. 4,6 g. Front 1,72 x 1,15 cm. Ringstr. 54/17,2. Lette brugsspor på hvidguld.
Auktionen afsluttes: 07. nov. 2024 18:37
6 dage 11 timer 56 minutter 44 sekunder
DKK 7.000