Velkommen til Lauritz.com

Velkommen til Lauritz.com

Diamantring af 14 kt. hvidguld, i alt ca. 1.57 ct.

Vurdering

DKK 15500

Vejle

6483346

Moderne ring af 14 kt. hvidguld prydet med en større marquiseslebet diamant i center på ca. 1.25 ct. Farve: Cape (N). Klarhed: SI2. Flankeret på ringskinnen af samlet 64 små klare hvide brillantslebne diamanter sat i pavé, i alt ca. 0.32 ct. Stemplet: 585 JH. Ringstr.: 50,5/ 16,1. Vægt: ca. 6,3 g. Ringen fremstår med brugsspor.

Diamantring med større Brownish Yellowish Orange diamant på 5.17 ct., i alt 5.59 ct.

Vurdering

215.000DKK

Startpris

165.000DKK

Vejle

12.10, 19.47

Moderne diamant rosetring af platin, i alt 0.53 ct. (HRD cert.)

Vurdering

14.000DKK

Startpris

11.000DKK

Vejle

14.10, 20.45

Et par moderne diamantøreringe af 14 kt. hvidguld, i alt ca. 1.39 ct. (2)

Vurdering

14.000DKK

Startpris

10.500DKK

Vejle

11.10, 19.32

Et par ørehængere i 14 kt. hvidguld med tanzanitter og brillanter (2)

Vurdering

23.000DKK

Startpris

16.500DKK

Vejle

14.10, 19.10

Håndsmedet dødningehoved- brillantring af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 2.30 ct.

Vurdering

29.000DKK

Startpris

21.000DKK

Vejle

11.10, 19.06

Vintage brillant-alliancering af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.30 ct

Vurdering

5.200DKK

Startpris

3.600DKK

Vejle

12.10, 19.56

Brillant- korsvedhæng af 18 kt. hvidguld

Vurdering

2.400DKK

Startpris

1.900DKK

Vejle

12.10, 20.12

Brillant-rosetring af 18. kt. hvidguld, i alt 0.75 ct

Vurdering

13.000DKK

Startpris

9.600DKK

Vejle

10.10, 21.20

Diamantring af 18 kt. hvidguld med gule og hvide diamanter, i alt ca. 1.16 ct.

Vurdering

18.000DKK

Startpris

13.500DKK

Vejle

10.10, 20.41

2023-1504 Samling løse ferskvands kulturperler

Vurdering

1.100DKK

Startpris

750DKK

København

9.10, 18.42

Brillantring, 14 kit hvidguld, 0.11 ct i æske.

Vurdering

6.400DKK

Startpris

5.200DKK

Aarhus

13.10, 18.15

Bent Eriksen. Brillantring af 14 kt. guld

Vurdering

5.200DKK

Startpris

3.400DKK

Vejle

10.10, 19.21

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)