Velkommen til Lauritz.com

Velkommen til Lauritz.com

Georg Jensen & Wendel. Cocktail diamant- og perlering af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 1.60 ct.

Vurdering

DKK 21000

Hørsholm

6484259

Georg Jensen & Wendel. Cocktailring af 18 kt. hvidguld prydet med en Akoya saltvands- kulturperle i center omkranset i rosetform af tyve baguetteslebne diamanter, i alt ca. 1.60 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VVS-VS. Stemplet: GJ&W 750. Ringstr.: 51/ 16,25. Front: Ø 19 mm. Vægt: ca. 7,0 g. Ringen fremstår med brugsspor.

Diamantring med større Brownish Yellowish Orange diamant på 5.17 ct., i alt 5.59 ct.

Vurdering

215.000DKK

Startpris

165.000DKK

Vejle

12.10, 19.47

Bernhard Hertz. Ring i 14 kt hvidguld med topas og safirer

Vurdering

2.600DKK

Startpris

2.000DKK

Vejle

10.10, 18.51

Diamantring af 18 kt. hvidguld med gule og hvide diamanter, i alt ca. 1.16 ct.

Vurdering

18.000DKK

Startpris

13.500DKK

Vejle

10.10, 20.41

Hjertering i 18 kt. hvidguld med rubin og diamanter

Vurdering

6.400DKK

Startpris

5.200DKK

Vejle

10.10, 20.07

Italiensk brillantring af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.48 ct., stor str.

Vurdering

11.500DKK

Startpris

9.000DKK

Vejle

11.10, 19.23

Rubin- og diamantrosetvedhæng med kæde i 18 kt. hvidguld (2)

Vurdering

9.000DKK

Startpris

6.400DKK

Vejle

13.10, 19.24

Et par rosetørestikker i 18 kt. hvidguld med safirer og diamanter (2)

Vurdering

7.600DKK

Startpris

4.600DKK

Vejle

13.10, 19.31

Safir- og brillantrosetring i 18 ct. hvidguld

Vurdering

10.500DKK

Startpris

7.000DKK

Vejle

12.10, 19.27

Brilliantring af 14 kt hvidguld 0.20 ct

Vurdering

7.200DKK

Startpris

4.600DKK

Aalborg

10.10, 19.22

Håndsmedet dødningehoved- brillantring af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 2.30 ct.

Vurdering

29.000DKK

Startpris

21.000DKK

Vejle

11.10, 19.06

A. Michelsen: Perlering af 14 kt. hvidguld, str. 60

Vurdering

2.600DKK

item.HighestBidLabel

1.900DKK

Hørsholm

10.10, 20.25

Poesia Crieri. Brillant- tennisarmbånd af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 1.10 ct.

Vurdering

16.500DKK

Startpris

12.500DKK

Vejle

10.10, 19.41

Vurdering

13.000DKK

Startpris

9.600DKK

Vejle

10.10, 19.38

Et par brillantøreklips af 18 kt. guld og hvidguld, i alt 0.50 ct. (2)

Vurdering

16.500DKK

Startpris

13.000DKK

Vejle

11.10, 19.48

Vurdering

13.000DKK

Startpris

9.600DKK

Vejle

10.10, 21.06

Et par ørehængere i 14 kt. hvidguld med tanzanitter og brillanter (2)

Vurdering

23.000DKK

Startpris

16.500DKK

Vejle

14.10, 19.10

To par ørestikker af 14 kt. hvidguld med diamanter. (4)

Vurdering

4.400DKK

Startpris

2.600DKK

Hørsholm

10.10, 18.47

Safir- og diamantvedhæng i kæde af hvidguld (2)

Vurdering

7.600DKK

Startpris

5.200DKK

Vejle

12.10, 18.47

Ice brillantvedhæng af 18 kt. tofarvet guld, 2.41 ct.

Vurdering

36.000DKK

Startpris

26.000DKK

Vejle

10.10, 20.26

Bent Eriksen. Brillantring af 14 kt. guld

Vurdering

5.200DKK

Startpris

3.400DKK

Vejle

10.10, 19.21

Georg Jensen 18 kt guldring med rubin

Vurdering

10.500DKK

Startpris

8.200DKK

Roskilde

13.10, 19.16

Et par moderne diamantøreringe af 14 kt. hvidguld, i alt ca. 1.39 ct. (2)

Vurdering

14.000DKK

Startpris

10.500DKK

Vejle

11.10, 19.32

Moderne brillanthalskæde af 14 kt. tofarvet guld, i alt ca. 0.58 ct.

Vurdering

23.000DKK

Startpris

18.000DKK

Vejle

10.10, 18.46

Fratelli Nofri. Italiensk safir- og brillanthalskæde af 18 kt. guld, i alt ca. 1.15 ct

Vurdering

19.000DKK

item.HighestBidLabel

14.500DKK

Vejle

10.10, 21.01

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)