Hæmatit- og brillant- rosetring af platin, i alt ca. 0.32 ct.

Vurdering

DKK 13000

Vejle

6491329

Klassisk rosetring af platin prydet med en stor cabochonslebet hæmatit i center omkranset af 16 brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.32 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI. Stemplet: PM850. Ringstr.: 53/ 16,75. Front: 1,5 x 2,0 cm. Vægt: ca. 8,2 g. Ringen fremstår med brugsspor.

DKK 10.500

Cocktail ametyst- og diamant- rosetring af 18 kt. hvidguld

Vejle 04. nov. 20:31

Vurdering

16.000

13.000

Retro ædelstens- rosetring af 14 kt. guld
Vejle 07. nov. 19:09

Vurdering

5.000

3.600

Georg Jensen & Wendel. Cocktail diamant- og perlering af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 1.60 ct.
Vejle 31. okt. 20:29

Vurdering

21.000

15.500

SOL. Gennembrudt rosetring af platin prydet med peridot og diamanter, i alt ca. 0.36 ct.
Vejle 04. nov. 20:23

Vurdering

16.000

13.000

Vintage safir- og diamantring af 18 kt. guld og platin, i alt ca. 0.46 ct.
Vejle 31. okt. 20:20

Vurdering

3.200

Diamantring af 14 kt. hvidguld, i alt ca. 1.57 ct.
Vejle 07. nov. 20:21

Vurdering

15.500

11.500

Ring i rhodineret Sterling sølv.
Odense 05. nov. 19:40

Vurdering

600

THE LEO DIAMOND COLLECTION. Solitairering af platin prydet med princess-cut diamant, ca. 0,25 ct.
Vejle 02. nov. 19:27

Vurdering

6.000

4.600

Light-pink kunzit- og pink diamantvedhæng i 14kt. hvidguld
København 04. nov. 18:07

Vurdering

19.000

11.500

Ørestikker i rhodineret Sterling sølv.
Odense 05. nov. 19:38

Vurdering