David Andersen m.fl. En samling norske is-, mocca, kaffeskeer mm. af delvis forgyldt sølv (60)
David Andersen m.fl. En samling norske is-, mocca og kaffeskeer mm. af delvis forgyldt sølv bestående af femten isskeer af sølv (12,5 cm.), tolv moccaskeer af forgyldt sølv (L. 10 cm.), seks pålægsgafler af sølv (L. 11 cm.) og femten kaffeskeer af sølv (L. 11 cm.), alle fremstillet af David Andersen, Norge. Her foruden tolv kaffeskeer af sølv, fremstillet af Sølvmester Clement Berg, Norge. Samlet vægt: ca. 689 g. Samlingen fremstår med brugsspor. Medfølges af diverse bestikæsker. (60)
Slutter om 4 dage 0 timer 20 minutter 43 sekunder
DKK 3.600