Vintage Omega Quartz, herrearmbåndsur fra 1979
Vintage Omega Quartz, herrearmbåndsur i urkasse af forgyldt stål med sølv farvet urskive med logo, time- og minutmarkeringer, tre visere samt datoangivelse. Uret har quartzværk (cal. 1370), hvor timeangivelse stilles via kronen, mens minutangivelses stilles ved at holde kronen inde. Inderside af bagkasse stemplet 1960122 og nummereret 42686XXX. Uret er monteret med forgyldt stållænke med spænde. Bredde: 35 mm (ekskl. krone). Batteriskift påkrævet, men Auktionshuset.com indestår ikke for funktionaliteten. Fremstår med alm. brugsspor, ridser, slid på forgyldning.
Slutter om 1 dag 22 timer 25 minutter 19 sekunder